Udany debiut Korony Świętokrzyskiej

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Udany debiut Korony Świętokrzyskiej

To były niesamowite trzy dni w Górach Świętokrzyskich. W Wąchocku i Sitkówce-Nowinach odbyła się pierwsza, a zatem historyczna Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB.

Organizatorem i pomysłodawcą zawodów była ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Pierwsza kolarska etapówka Poland Bike była szczególna, bo miała również charakter rodzinny. W odróżnieniu od innych imprez tego typu do trzydniowej rywalizacji w Górach Świętokrzyskich organizatorzy zaprosili także młodzież i dzieci w wieku już od 7 lat.

– Dla miłośników jazdy na rowerach górskich było to niezwykle atrakcyjne wyzwanie – mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. – Frekwencja jak na debiut była dobra. Blisko 100 osób zdecydowało się zdobyć Koronę Świętokrzyską i co ważne – bardzo wysoko oceniło naszą pierwszą w historii etapówkę. Zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Chciałbym podziękować władzom Wąchocka i Sitkówki-Nowin, które od wielu lat stawiają na sport i turystykę rowerową. Wspólnie będziemy rozwijać i wzbogacać Koronę Świętokrzyską. Z pewnością wrócimy tu za rok.

Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB rozpoczęła się jazdą indywidualną na czas, na trasie Wąchock – Wykus. Dzień później uczestników rywalizacji czekał maraton ze startem i metą w Wąchocku, a zwieńczeniem trzydniowej etapówki był maratoński wyścig w gminie Sitkówka-Nowiny ze startem i metą w Szewcach.

Trasy w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków. Wielokrotnie odbywała się na nich rywalizacja w LOTTO Poland Bike Marathon. To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbyła się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem malowniczych i pełnych uroku, idealnych na wakacyjny weekend.

Na dystansie MAX najlepszy okazał się Tomasz Posadzy (Pruszyński Cycling Team), wyprzedzając Przemysława Sadło (New Age Fitness – SklepRowerowy.pl) i Michała Wetoszkę (MGG Dobry Kurs Team). Wśród kobiet na MAX wygrała Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp), przed Joanną Sobczuk (Wodociągi Warszawskie) i Ewą Demczuk (New Age Fitness – SklepRowerowy.pl). Na trasach MINI zwyciężył Szczepan Płusa (Starachowice), który wyprzedził Sylwestra Szturnogę (Niewiadów Boro) i Damiana Oniśka (Wertepowiec Łochów). W gronie kobiet na MINI triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), przed Katarzyną Skurą (Jacoobcycles BKK Team) i Agnieszką Troinską (Go Sport AK Sped Team). Na młodzieżowym dystansie FAN pierwsze miejsca zajęli Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanna Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn). Rywalizację drużynową wygrał New Age Fitness – SklepRowerowy.pl, przed Nasz Bike Team i Go Sport AK Sped Team.

Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wąchock oraz Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej na www.korona.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0