Odkryj nowe trasy dzięki Garmin® Edge® Explore

Odkryj nowe trasy dzięki Garmin® Edge® Explore

Polar M460 – nowy komputer do monitoringu treningu kolarskiego
Merida oficjalnym dystrybutorem urządzeń Bryton w Polsce.
Jakich nowości sprzętowych możemy spodziewać się w sezonie 2020? Tech Talk #1
Mio Cyclo 505 HC
Zamiast smartfona – nawigacja Mio Cyclo 210

Marka Garmin zaprezentowała nowy licznik rowerowy GPS o nazwie Edge Explore.

Łatwe w obsłudze, wielofunkcyjne urządzenie z fabrycznie zainstalowaną mapą Garmin Cycle Map pozwala odkrywać najciekawsze trasy w wybranej okolicy. Wszystko dzięki funkcji Trendline™, która umożliwia wyznaczanie tras na podstawie popularności dróg i ścieżek wśród innych rowerzystów. Urządzenie wykorzystuje dane na temat miliardów kilometrów pokonanych przez miłośników dwóch kółek, które znajdują się w serwisie Garmin Connect™. Można zatem podążać śladami innych, mając pewność, że dany szlak z pewnością został sprawdzony i polecony

„Niezależnie, czy przemierza się malownicze wiejskie drogi, czy robi tournée po sklepach i restauracjach, Edge Explore spełni swoje zadanie i zaprowadzi do celu. Trzycalowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości sprawia, że obsługa urządzenia jest prosta w każdych warunkach pogodowych – w świetle słonecznym, przy zachmurzeniu czy podczas opadów. Rowerzysta może skupić się na podziwianiu krajobrazów, a wskazówki generowane przez Edge Explore pokierują go w odpowiednią stronę” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Edge Explore dostarcza szczegółowe wskazówki nawigacyjne na wybranej trasie, ale umożliwia również przeliczanie i planowanie trasy powrotnej. Dzięki temu nowy Edge poprowadzi użytkownika, nawet gdy zboczy on z wyznaczonej trasy lub chce zatoczyć pętlę. Planowanie tras ułatwia nowa, ulepszona wersja narzędzia Course Creator, dostępnego w serwisie Garmin Connect.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na drogach, Edge Explore jest kompatybilny z produktami z linii Garmin Varia™. Radar wsteczny RTL510, po sparowaniu z Edge Explore, służy za dodatkową parę oczu skierowaną w tył, także w nocy. Gdy radar wykryje samochód nadjeżdżający z odległości ok. 140 m, na ekranie licznika pojawia się ostrzeżenie. Dodatkowo, w sytuacji nagłego wypadku, urządzenie wysyła automatycznie powiadomienie o zdarzeniu oraz lokalizację rowerzysty. Funkcje GroupTrack1 oraz Live Track2 pozwalają przyjaciołom, rodzinie czy innym kolarzom wyposażonym w Edge Explore mieć wgląd w aktualną pozycję użytkownika w czasie rzeczywistym.

Urządzenie wielofunkcyjne Edge Explore pozwala nie przejmować się telefonem i po prostu cieszyć się jazdą. Wiadomości SMS mogą pojawiać się bezpośrednio na ekranie – wystarczy rzut oka i dalej można koncentrować się na jeździe. Wprowadzone wcześniej wiadomości mogą być także wysyłane na inne kompatybilne urządzenia3, co ułatwia komunikację w grupie rowerzystów. Edge Explore automatycznie ładuje zarejestrowaną trasę przejazdu i jej statystyki do serwisu Garmin Connect. Istnieje także możliwość personalizacji urządzenia poprzez ściągnięcie konfigurowalnych pól danych ze sklepu Connect IQ™.

Urządzenie Edge Explore to najnowszy dodatek do ciągle rozwijającej się linii produktów Garmin dla rowerzystów. Celem firmy jest tworzenie technologii ułatwiającej i promującej zdrowy styl życia. Niezależnie, czy użytkownik jest biegaczem, rowerzystą, pływakiem, uprawia wiele dyscyplin, czy po prostu chce prowadzić aktywne życie, Garmin posiada w swojej ofercie produkty, które z pewnością spełnią jego oczekiwania i pomogą osiągać cele.

COMMENTS

DISQUS: 0