Zakończył się siódmy etap Kellys Cyklokarpaty w Pruchniku

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Zakończył się siódmy etap Kellys Cyklokarpaty w Pruchniku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W ostatnim dniu czerwca 2018 r. miała miejsce siódma edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Pruchniku. Wyścig rozegrany został w ramach XXIII Zlotu Rowerowego im. Marka Papały.

30 czerwca 2018 r. Kellys Cyklokarpaty zawitały do Pruchnika – niewielkiej, ale bardzo klimatycznej miejscowości, nazywanej niekiedy „Bramą na Bieszczady”. Tym razem jednak pogoda na Pogórzu Przemyskim postanowiła spłatać figla. Deszcze, padające przez cały tydzień poprzedzający wyścig, spowodowały rozmiękczenie podłoża, które stało się błotniste. To zaś oznaczało, że interwałowe trasy, szacowane przed maratonem w skali trudności jako 3/5, były w rzeczywistości jeszcze trudniejsze i wymagające technicznie. Organizatorzy, mając na względzie przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo uczestników, zadecydowali o skróceniu wszystkich dystansów o około trzy kilometry. Z tego też powodu zmieniło się rozmieszczenie bufetów, o czym wszyscy zawodnicy zostali przed startem poinformowani.

Ponieważ jak co roku maraton w Pruchniku był częścią Zlotu Rowerowego im. Marka Papały, na tej edycji odrębną klasyfikację mieli pracownicy Lasów Państwowych i funkcjonariusze Policji. Na wyścigu pojawili się też „zawodowcy” z kategorii Elita. Tradycyjnie już najmłodsi uczestnicy i uczestniczki mogli wziąć udział w Kids Race na terenie miasteczka zawodów. W wyścigu na dystansie Hobby o długości niespełna 30 km udział wzięło 209 osób. Najszybsi okazali się Tomasz Niedźwiecki (czas: 01:22:19), Hubert Dudzik z MTB MOSiR Dukla (strata: +00:01:55) oraz Maciek Dąbrowski, również z MTB MOSiR Dukla (strata: +00:04:21). Wśród kobiet triumfowały Joanna Głowacka z ROWEROMANIA (czas: 01:55:37), Ewelina Gugała z K.K Jeżowe MTB (strata: +00:08:33) oraz Dominika Żurek (strata: +00:12:10). W klasyfikacji Pracowników Lasów Państwowych najlepszy był Stefan Krzesiński z drużyny Żbik Komańcza (czas: 02:13:57). Natomiast wśród policjantów najszybszy był Ryszard Dziura z IPA Rzeszów Racing Team (czas: 01:55:08).

Na Dystans Mega o długości około 50 km zdecydowało się 134 zawodników. Najlepsi byli Lary Zębatka z www.laryzebatka.com (czas: 02:31:46), Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (strata: +00:03:28) oraz Sławomir Dziwisz (strata: +00:04:42). Najszybsze kobiety na tym dystansie to Ewa Karchniwy z SCS OSOZ Racing Team (czas: 03:34:41), Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (strata: +00:14:52) oraz Małgorzata Krajewska-Półtorak z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata: +00:25:45). Klasyfikację Pracowników Lasów Państwowych na dystansie Mega wygrał Zbigniew Krzesiński z drużyny Żbik Komańcza (czas: 02:46:49). Wśród funkcjonariuszy Policji najszybszy był Radosław Wasilewski z BSK Miód Kozacki (czas: 02:59:09).

W królewskim Giga, który tym razem wyniósł nieco powyżej 75 km, wzięło udział 27 kolarzy, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych. Kategorię Giga Open wygrali Michał Golonka z KSPO Dentinea 1A (czas: 04:02:08), Adam Kawula z SST Lubcza (strata: +00:03:34) oraz Tomasz Leśniak z Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów (strata: +00:04:44). Natomiast spośród zawodników Elity najszybsi byli Bartosz Janowski z VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM (czas: 03:38:57), Michał Neumann z CST 7R MTB Team (strata: +00:07:03) oraz Jakub Solarz z UKS Grupa Kolarska Four Bike (strata: +00:22:27). Klasyfikację Policji na tym dystansie wygrał Sebastian Sztal z BIKE ROOM TEAM (czas: 04:52:44).

Mimo nieco kapryśnej aury pogodowej, Maraton Kellys Cyklokarpaty w Pruchniku przebiegł w spokojnej i miłej atmosferze. Dekoracje kategorii męskich odbyły się planowo, natomiast dekoracje kobiet, zgodnie z oczekiwaniami (zwłaszcza uczestniczek), zostały przesunięte w czasie. Ostatecznie panie nagradzane były bezpośrednio przed panami jadącymi na dłuższym dystansie. Tradycyjnie już każdy chętny mógł wydrukować dyplom z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018 w multimedialnym kiosku, dostępnym w miasteczku zawodów.

Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:
Wojnicz 15 lipca 2018
Kasina Wielka 28 lipca 2018
Dukla 12 sierpnia 2018
Myślenice 26 sierpnia 2018
Rzyki 29 września 2018
Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/
Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.
Sponsor Główny: SISU Sport
Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt
Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl
Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:
https://cyklokarpaty.pl/
https://www.facebook.com/cyklokarpaty/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0