Maratony Kresowe przejadą przez Gminę Chełm

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Maratony Kresowe przejadą przez Gminę Chełm

Już w najbliższy weekend Maratony Kresowe wystartują w Janowie w Gminie Chełm.

Jest to jeden z najciekawszych etapów Maratonów Kresowych. Będzie to okazja dla kolarzy MTB z Lubelszczyzny do rywalizacji na swoim terenie z zawodnikami Polski Wschodniej, a także z Litwy i Białorusi. Maratony Kresowe wystartują na Pagórach Chełmskich już po raz ósmy.

Gmina Chełm jest jedną z najbardziej rowerowych gmin Polsce. Wójt gminy Wiesław Kociuba jest zapalonym rowerzystą i uczestnikiem Maratonów Kresowych. W tym roku już trzykrotnie stawał na podium w swojej kategorii wiekowej w Półmaratonie. Mieszkańcem gminy jest szef drużyny Azart Peleton Chełm Wiesław Wójtowicz. Dzięki zaangażowaniu obydwu Panów trasa jest co roku ulepszana. Niestety znowu nie możemy obiecać, że będzie łatwiej, gdyż na trasie znalazło się kilka nowych odcinków z naprawdę fajnymi podjazdami. Ponoć będą wyzwaniem nawet dla stałych uczestników wyścigu. Jeden z rowerzystów objeżdżających trasę w ostatnich dniach tak opisał swoje wrażenia na portalu społecznościowym: „Świetna trasa. Nowe ścieżki rewelacyjne :-)”

Chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych w całym cyklu Maratonów Kresowych. Oferuje solidną dawkę przewyższeń. W 2015 roku ścigali się na niej uczestnicy Pucharu Polski i przypadła do gustu nawet wytrawnym maratończykom. Wówczas triumfowali Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak. Jednak trasa nie będzie się składać z samych podjazdów. Po każdym podjeździe zazwyczaj następuje zjazd ;-) W Chełmie też jest ich dostatek, w tym krętych i wymagających trochę techniki. Usłyszeliśmy od zawodników, że oferują niezły „flow” ;-)

Start i meta będą zlokalizowane w Janowie w Gminie Chełm. Meta ulokowana jest na solidnym podjeździe, co zapewnia niepowtarzalne emocje na finiszu. Teren wokół świetlicy gminnej zapewnia odpowiednią infrastrukturę na przyjemny odpoczynek po wymagającym wyścigu.

Na wyścig zostaną wykonane unikatowe trofea według wyjątkowych projektów. To jedna z atrakcyjnych dla zawodników tradycji tego wyścigu. Inną bardzo przyjemną stały się upominki dla uczestników wyścigu. W ubiegłym roku były to koszulki. W tym roku organizatorzy także przygotowali torebki z fajną niespodzianką…

Współorganizatorem wyścigu jest Gmina Chełm. Organizację wyścigu wsparło Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl oraz AJs Fenwicks.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0