Milko Mazury MTB zadebiutuje w Szczytnie

Milko Mazury MTB zadebiutuje w Szczytnie

Dobre występy CST Riders na Słowacji
Zapowiedz i kalendarz Dare 2b MTB Maraton 2016 [PR]
[PR] 26. Warszawski Triathlon Zimowy – Banach i Gorycka znów najlepsi
Mistrzostwa Polski XCM. 9 września Bike Maraton w Wałbrzychu
Igor Tracz po raz trzeci został mistrzem świata w bikejoringu

Przed nami kolejny, siódmy już etap Milko Mazury MTB. Tym razem zapraszamy Was do Szczytna. Szczytno debiutuje na mapie naszego cyklu, na pewno zaskoczy Was świetną trasą. Startujemy z samego centrum miasta. Na Placu Juranda czekać na Was będzie, jak zawsze, tor Strider Zone i mnóstwo atrakcji dodatkowych. Trasa wyścigów głównych to majstersztyk jeśli chodzi o jej poprowadzenie i flow jakie gwarantuje. W środkowej części napotkacie sekcje techniczne w postaci krętych singletracków, bardzo ciekawych i urozmaiconych duktów leśnych oraz trudnych zjazdów i podjazdów. Koniecznie musicie sprawdzić tę trasę i odwiedzić Szczytno.

Szczytno nazywane jest południową bramą Mazur. Położone w sercu powiatu Szczycieńskiego jest miejscem niezwykłym. W samym centrum miasta znajdują się dwa jeziora – Domowe Małe i Domowe Duże. Są one idealnym miejscem do odpoczynku. Zarówno mały jak i duży akwen otoczone są ścieżką pieszo-rowerową, która jest doskonałym miejscem dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników rolek. Nad większym z jezior, dosłownie krok od ścisłego centrum miasta, znajduje się strzeżona plaża miejska. Samo kąpielisko w 2015 roku znalazło się wśród zaledwie 14 kąpielisk w naszym województwie spełniających unijne normy. Tuż przy plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Wypoczywający w Szczytnie mogą skorzystać więc ze wszystkich uroków jeziora. Dla tych, którzy za wiosłowaniem nie przepadają miasto przewidziało możliwość rejsu statkiem po jeziorze Domowym Dużym.

W samym Szczytnie mieszkają również Pofajdoki. Jest ich piętnaście i każdy ma inne zadanie. Pofajdoki to niesforne, małe skrzaty, które osiedliły się właśnie w Szczytnie. Są symbolem wyobraźni i towarzyszami zabaw dla najmłodszych. Idąc ich szlakiem zobaczymy zabytki i najciekawsze miejsca w Szczytnie.

Szczytno to również rodzinny dom Krzysztofa Klenczona. To tu muzyk komponował swoje pierwsze utwory i to tu spędził młode lata. Jednak rytm miasta to nie tylko melodie lidera Czerwonych Gitar to również atrakcyjny kalendarz imprez kulturalnych. Letnie granie to cykl koncertów, przedstawień i wydarzeń podczas, których prym wiedzie trzydniowe święto miasta – Dni i Noce – Szczytno.

Najważniejsze informacje na temat wyścigów, które rozegrane zostaną w ramach Milko Mazury MTB w Szczytnie:

Adres Biura Zawodów: Szczytno, Plac Juranda

Godziny otwarcia: sobota ( 07.07.18 ) w godz: 15:00 – 19:00;  niedziela ( 08.07.18 ) w godz: 8:00 – 17:00

Wyścig rozegrany zostanie na rundach. Start i Meta zlokalizowana zostanie na Placu Juranda w samym centrum Szczytna !!! Trasa mocno zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach i duktach leśnych. Mnóstwo malowniczych singli poprowadzonych po terenach Nadleśnictwa Korpele. Jedna z ciekawszych tras w cyklu Milko Mazury MTB!!!

Specyfikacja 1 rundy:

  • ok. 26 km
  • ok. 300 metrów przewyższenia
  • sporo odcinków poprowadzonych po krętych duktach leśnych,
  • podłoże dość suche, twarde,
  • ciekawe sekcje singletrack

Trudność trasy w skali Milko Mazury MTB (skala:1 – 5) – 3,5

Zalecany ogumienie: Opony z szybszym bieżnikiem, ( np. Schwalbe Racing Ralph, Thunder Burt, )

Wyścig PRO: 3 rundy – 78 km
Wyścig Expert: 2 rundy – 52 km
Wyścig Hobby: 1 runda – 26 km

Organizator wprowadza limitu wjazdu na 3 okrążenie, na dystans PRO do godziny 15:00.

Wyścigi Nickelodeon Race

Zawodnicy startują z miejsca Start/Meta na Placu Juranda. Trasa wyścigu biegnie wokół jeziora Długie. Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej mają do pokonania od jednej do trzech pętli.

Wszystkie trasy Nickelodeon Race oznaczone zostaną niebieskimi strzałkami.

Strider Cup Mazury MTB

Trasa wyścigu Strider Cup Mazury MTB zlokalizowana zostanie na Placu Juranda. Podłoże z kostki brukowej.

COMMENTS

DISQUS: 0