CST 7R MTB Team – sportowy weekend na wielu frontach

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

CST 7R MTB Team – sportowy weekend na wielu frontach

Za drużyną CST 7R kolejny intensywny wyścigowy weekend.

Nasi zawodnicy po dłuższej przerwie pojawili się na starcie wyścigu Cyklokarpaty. Siódma edycja maratonów zlokalizowanych w południowo – wschodniej Polsce miała miejsce w sobotę w Pruchniku. Tego dnia na trasie panowały bardzo trudne warunki, które dały się we znaki wielu zawodnikom. Niestety, kłopoty nie omijały również kolarzy CST 7R – trójka z nich nie ukończyła wyścigu. Na domiar złego Dariusz Batek po niefortunnym upadku jest mocno poobijany i przechodzi teraz intensywną rehabilitację, aby jak najszybciej wrócić do treningów.

W Pruchniku z całej drużyny najlepiej spisał się Michał Neumann, który kolejny raz w tym sezonie stanął na drugim stopniu podium.

Błoto, błoto i jeszcze raz błoto… Tak w skrócie można opisać wyścig. Nie sądziłem, że „taka” trasa z „odrobiną” błota może sprawić tyle problemów. Po przebyciu 70 km wjechałem na metę 2. open i nie wiem czy bardziej cieszyło mnie zajęte miejsce, czy ukończenie wyścigu. Gratulacje dla wszystkich, którzy dojechali do końca, bo naprawdę nie było łatwo – relacjonuje Michał.

Zawodnicy CST 7R powalczyli w maratonie Cyklokarpaty, natomiast Rita Malinkiewicz wybrała się do Bedrichova na niedzielny Puchar Czech w cross country. Wyścig był mocno obsadzony, a runda bardzo trudna technicznie, więc 11. miejsce naszej zawodniczki należy uznać za zadowalające. Tym bardziej, że Rita przed sezonem przygotowywała się raczej pod kątem startów w maratonach.

Czeskie ściganie kończę na 11. pozycji i z jednej strony czuję niedosyt, a z drugiej mimo wszystko jestem z siebie zadowolona. Na pewno nie jest to szczyt moich możliwości. Fizycznie jest super, tylko moja technika na zjazdach aktualnie woła o pomstę do nieba i na tym w najbliższym czasie się skupię. Zabieram się do pracy i przede wszystkim do odpowiedniej regeneracji, której przez ostatni miesiąc troszkę mi jednak brakowało – mówi Rita.

W niedzielę z udziałem kolarzy CST 7R odbyły się również szosowe Mistrzostwa Polski Masters w Starachowicach. Karol Kucięba zajął 6. miejsce /kat. Cyklosport CM20/, a Michał Kucewicz dojechał do mety na 18. pozycji /kat. Masters M30/.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Cyklokarpaty
Dystans GIGA
Michał Neumann – 2. miejsce.

Dystans MEGA
Maciej Pitach – 20. miejsce /8. w kategorii/,
Michał Kwiatek – 35. miejsce /4. w kategorii/,
Dariusz Batek, Michał Kucewicz, Karol Kucięba – DNF.

Puchar Czech MTB XCO
Rita Malinkiewicz – 11. miejsce.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport
Karol Kucięba – 6. miejsce w kategorii Cyklosport CM20,
Michał Kucewicz – 18. miejsce w kategorii Masters M30.

COMMENTS

DISQUS: 0