CST 7R MTB Team – sportowy weekend na wielu frontach

CST 7R MTB Team – sportowy weekend na wielu frontach

Wygrana Michaliny Ziółkowskiej w Bike Maratonie
Zwycięstwo Dariusza Batka i Rity Malinkiewicz
Ognisty maraton w Raciborzu udany dla CST 7R MTB Team
Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB
Wspaniała niedziela CST 7R MTB Team

Za drużyną CST 7R kolejny intensywny wyścigowy weekend.

Nasi zawodnicy po dłuższej przerwie pojawili się na starcie wyścigu Cyklokarpaty. Siódma edycja maratonów zlokalizowanych w południowo – wschodniej Polsce miała miejsce w sobotę w Pruchniku. Tego dnia na trasie panowały bardzo trudne warunki, które dały się we znaki wielu zawodnikom. Niestety, kłopoty nie omijały również kolarzy CST 7R – trójka z nich nie ukończyła wyścigu. Na domiar złego Dariusz Batek po niefortunnym upadku jest mocno poobijany i przechodzi teraz intensywną rehabilitację, aby jak najszybciej wrócić do treningów.

W Pruchniku z całej drużyny najlepiej spisał się Michał Neumann, który kolejny raz w tym sezonie stanął na drugim stopniu podium.

Błoto, błoto i jeszcze raz błoto… Tak w skrócie można opisać wyścig. Nie sądziłem, że „taka” trasa z „odrobiną” błota może sprawić tyle problemów. Po przebyciu 70 km wjechałem na metę 2. open i nie wiem czy bardziej cieszyło mnie zajęte miejsce, czy ukończenie wyścigu. Gratulacje dla wszystkich, którzy dojechali do końca, bo naprawdę nie było łatwo – relacjonuje Michał.

Zawodnicy CST 7R powalczyli w maratonie Cyklokarpaty, natomiast Rita Malinkiewicz wybrała się do Bedrichova na niedzielny Puchar Czech w cross country. Wyścig był mocno obsadzony, a runda bardzo trudna technicznie, więc 11. miejsce naszej zawodniczki należy uznać za zadowalające. Tym bardziej, że Rita przed sezonem przygotowywała się raczej pod kątem startów w maratonach.

Czeskie ściganie kończę na 11. pozycji i z jednej strony czuję niedosyt, a z drugiej mimo wszystko jestem z siebie zadowolona. Na pewno nie jest to szczyt moich możliwości. Fizycznie jest super, tylko moja technika na zjazdach aktualnie woła o pomstę do nieba i na tym w najbliższym czasie się skupię. Zabieram się do pracy i przede wszystkim do odpowiedniej regeneracji, której przez ostatni miesiąc troszkę mi jednak brakowało – mówi Rita.

W niedzielę z udziałem kolarzy CST 7R odbyły się również szosowe Mistrzostwa Polski Masters w Starachowicach. Karol Kucięba zajął 6. miejsce /kat. Cyklosport CM20/, a Michał Kucewicz dojechał do mety na 18. pozycji /kat. Masters M30/.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Cyklokarpaty
Dystans GIGA
Michał Neumann – 2. miejsce.

Dystans MEGA
Maciej Pitach – 20. miejsce /8. w kategorii/,
Michał Kwiatek – 35. miejsce /4. w kategorii/,
Dariusz Batek, Michał Kucewicz, Karol Kucięba – DNF.

Puchar Czech MTB XCO
Rita Malinkiewicz – 11. miejsce.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport
Karol Kucięba – 6. miejsce w kategorii Cyklosport CM20,
Michał Kucewicz – 18. miejsce w kategorii Masters M30.

COMMENTS

DISQUS: 0