Bike Adventure 2018. Start 30 czerwca

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Bike Adventure 2018. Start 30 czerwca

To już w najbliższy weekend – pierwszy etap czterodniowego CryoSpace Bike Adventure rusza w sobotę ze Szklarskiej Poręby.

Przed nami cztery dni ścigania w Karkonoszach i Górach Izerskich, na dwóch dystansach – PRO (dłuższy, wyścig UCI)) i FUN (krótszy). W tym roku rywalizacja na dystansie PRO ściągnęła również spory zaciąg zagranicznych zawodników, a Bike Adventure znalazło się w kalendarzu UCI z kategorią S2. Wyścig ma już swoją markę w europejskim świecie MTB i z roku na rok zagranicznych gości jest coraz więcej. W tym roku, oprócz Polaków, mamy reprezentantów aż 15 krajów. Najliczniejszą grupę stanowią Niemcy, a za nimi plasują się Holendrzy, Duńczycy, Słowacy, Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie. Są też np. Szwajcarzy, Estończycy, Francuzi, Amerykanie oraz rodzynki z Hiszpanii i Japonii. Walka o prestiżowe zwycięstwo w tym czterodniowym wyścigu będzie na pewno zacięta i pasjonująca, a kilku Polaków na pewno ostrzy sobie na nie zęby. Na razie trwa tylko wojna nerwów, a coś zacznie się już klarować tuż po pierwszym etapie. Zostawmy spekulacje, skupmy się na liczbach – na starcie stanie prawie 700 zawodników. Ilu z nich przetrwa te cztery dni? Pierwszy, sobotni etap PRO to 67 km z przewyższeniem prawie 2000m, a FUN będzie miał 26 km i 670 m przewyższenia.

Oprócz tego co znajdziemy na trasie – wokół wyścigu i w jego bazie czeka na uczestników sporo atrakcji. Codzienne pasta party serwowane przez kuchnię Sport Hotelu Bornit to już tradycja – zawsze jest kilka dań do wyboru, a posiłki są odpowiednio komponowane i dobierane tak aby zbilansować kaloryczne ubytki po ciężkim wysiłku i odpowiednio „naładować ” się na kolejny dzień. Niezależnie od tego, każdego dnia na mecie czekać też będzie odpowiednio zaopatrzony „bufet meta”. Trzeciego dnia wieczorem organizatorzy szykują huczne Bike Adventure Party.

Działać będzie serwis MTB, który znów pewnie zamieni się w całodobowe zielone pogotowie Fenwicksa, ratujące zdemolowany na trasie sprzęt, a samych zawodników ratować ma strefa regeneracji, z której będzie można korzystać po każdym etapie. Zabiegów i atrakcji czeka wiele, a wśród nich oczywiście masaże, kinesiotaping, ale także wizyty w kriokomorze CryoSpace oraz mi. in. baseny z zimną wodą i drenaż limfatyczny przygotowany i zapewniony przez Named Sport.
Codziennie oczywiscie czekają nas dekoracje, a ta najważniejsza po ostatnim, czwartym etapie. Izerskie i karkonoskie ścieżki czekają – zwłaszcza na debiutantów…

Tak naprawdę, Bike Adventure to pierwszy, i do tego mocny, akt tegorocznego Festiwalu Rowerowego w Szklarskiej Porębie, choć na główne atrakcje tego wydarzenia trzeba będzie oczywiście poczekać do następnego weekendu. Po zakończeniu Bike Adventure będzie chwila na złapanie paru głębszych oddechów, ale zaraz potem zaatakuje nas Ultra Bike Maraton i 100 km na głównym dystansie GIGA (7 lipca w sobotę). Symboliczny powrót do korzeni i początków polskich maratonów MTB w ramach kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. Do tego oczywiście standardowe atrakcje festiwalu: skatepark, skoki do wody, zawody enduro i dużo dobrej muzyki – zagra Mezo.

W sobotę nie kończymy – 8 lipca kolej na niedzielną szosę i następną edycję cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk na gładkich asfaltach z widokiem na Karkonosze.

Najpierw jednak – CryoSpace Bike Adventure. Zaczynamy w Szklarskiej Porębie w sobotę, 30 czerwca o 11:00.
http://bikeadventure.pl

COMMENTS

DISQUS: 0