Abus Aventor – wybór Kross Racing Teamu

Abus Aventor – wybór Kross Racing Teamu

Wyniki – 25-26 sierpnia 2018
Włoszczowska i Neff na podium. Kross Racing Team najlepszą polską drużyną
Sprawdź najlepsze dwa kółka i poznaj gwiazdy kolarstwa. Przed nami Narodowy Test Rowerowy

Firma Kross znacznie zacieśniła relacje z marką Abus, nawet do tego stopnia, że akcesoria tej firmy wychodzą pod logotypem Krossa.

Kask, o którym mówimy występuje pod dwoma nazwami – Aventor oraz KRT i właśnie teamowa wersja trafiła w nasze ręce. Oryginalny wzór na pewno wiele osób już kojarzy właśnie dzięki zawodnikom Krossa. Kask jest bardzo dobrze wentylowany, nie ma mowa o przegrzaniu się z nim na głowie. Pozornie mamy tu tylko 10 otworów, ale są to naprawdę duże wywietrzniki, dzięki którym powietrze przelatuje na wskroś.

Z tyłu mamy pokrętło, którym można bardzo płynnie dopasować kask do naszej głowy. W ofercie dostępne są dwa rozmiary kasku, rozmiar L waży 280g. Pod brodą kask zapniemy klamrą, a długość pasków można także wyregulować. Wnętrze wyścielone miękką gąbką, która pochłonie pot, tak by nie spływał po czole.

 

Wewnątrz skorupy kasku znajduje się specjalny “szkielet” dla wzmocnienia konstrukcji, to rozwiązanie także zamortyzuje siłę uderzenia przy upadku. Na sam koniec warto wspomnieć, o tym że kask przeznaczony jest też dla osób z długimi włosami. Z tyłu kasku jest na to specjalnie umiejscowiony duży otwór.

Szczegóły na temat kasku można sprawdzić na stronie producenta.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0