Buty B’TWIN MTB XC 500 – sztywne buty do XC

HomeSprzęt

Buty B’TWIN MTB XC 500 – sztywne buty do XC

Sztywne i wygodne buty zapinane na dwie żyłki za 340 pln? Takie rzeczy to tylko w… Decathlonie.

Na początek muszę powiedzieć o pierwszej wadze tych butów. Ich ekspozycja na sklepie internetowym Decathlonu na miniaturce sugeruje, że te buty są jednokolorowe. Kiedy spojrzałem na ten model żółty / zielony trochę mnie to odrzuciło, ale kiedy przyjrzałem się zdjęciom, to dużo bardziej mi się spodobały, szczególnie na połączenie „żarówiastego” koloru z czarnym. Dzięki temu połączeniu dla mnie buty wyglądają naprawdę ładnie.

Po Decathlonie spodziewam się wszystkiego, więc zastanowiłem się czy za 340 pln będzie w tych butach carbonowa podeszwa? Nie nie będzie, schodzimy na ziemię :) Podeszwa wykonana jest z tworzywa (40.00% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 60.00% Poliamid) ale tworzywo to jest bardzo sztywne, co czuje się po pierwszych przekręceniach korbą w rowerze. Regulacja zapięcia butów odbywa się za pomocą jednego rzepu i dwóch klamer i żyłek. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązania bo mam wysokie podbicie stopy i zwykłe zapięcie na pasek i klamrę albo na same rzepy, nie zawsze były dla mnie komfortowe.

Na bucie po bokach mamy panele z przewiewnej siatki oraz otwory wentylacyjne na czubku buta. Sam czubek i dół pięty mają dodatkowe wzmocnienia, które uchronią nas przed przetarciem.

Wewnętrzna część cholewki przy pięcie pokryta jest materiałem, dzięki któremu stopa będzie bardziej stabilna i nie będzie się przesuwać wewnątrz buta. Para butów, którą mam w rozmiarze 43 waży 810g. bez bloków. nie jest to waga powalająca na głowę. Jednak po pierwsze zwróćmy uwagę na cenę, a po drugie na sztywność buta, która naprawdę jest na poziomie wielu butów z karbonową podeszwą. Jeśli ktoś myśli o ściganiu i szuka alternatywy dla droższych modeli z carbonową podeszwą, to może być dobry wybór.

Szczegóły tych butów możecie znaleźć na stronie producenta.

COMMENTS

DISQUS: 0