Nadchodzi II edycja Śnieżnik Challenge w Międzygórzu

Nadchodzi II edycja Śnieżnik Challenge w Międzygórzu

SHIMANO STEPS sterowany klamkomanetkami w gravelach i szosówkach
17 marca. Zimowy Poland Bike Marathon jedzie do Marek
Maratony Kresowe w “Rozśpiewanym Gródku”
[PR] Giant najbardziej rozpoznawalną marką rowerową w Polsce
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – debiut Jakubowa

Niespełna miesiąc pozostał do II edycji maratonu MTB XCM Śnieżnik Challenge, który odbędzie się 14.07.208 jak zawsze w Międzygórzu. Zeszłoroczna imprez została bardzo dobrze odebrana, zjawili się zawodnicy z różnych regionów Polski i z zagranicy, wszyscy docenili wyjątkowość trasy oraz możliwość prawdziwie górskiego ścigania.

Nie inaczej będzie w tym roku, organizatorzy przygotowali dwie trasy, czyli MINI i MEGA, gdzie wyboru dokonujemy dopiero na trasie zawodów i w zależności od aktualnej formy decydujemy się na odpowiednią trasę. Przeniesiono lokalizację STARTU i METY, co pozwoliło na przedytowanie kilku odcinków, które uznano za zbyt łatwe w zeszłorocznej edycji i zastąpiono je ciekawszymi odcinkami i zjazdami. Organizatorzy starają się wykorzystać, a jednocześnie pokazać uczestnikom wyjątkowość dzikiego terenu jakim jest Masyw Śnieżnika. Trasy prowadzą poza głównymi szlakami, mamy na nich zarówno ciężkie i wysiłkowe podjazdy, jak również przyjemne, wąskie i kręte zjazdy. Możliwości jest tak wiele, każda trasa jest inna, a na III edycję zaplanowano już trasę GIGA, którą będą w stanie pokonać tylko naprawdę zaprawieni rowerzyści.  Zapisy przez portal Datasport trwają i wprowadzony limit 300 zawodników może się wyczerpać. Cieszy udział gości zagranicznych, gdyż zapisani są zawodnicy z Francji, Szwecji, Niemiec, więc robi się międzynarodowo.

Grono Sponsorów i Partnerów wydarzenia pozostało bez zmian, nagrody rzeczowe o wartości blisko 10.000 zł fundują ponownie TREK Bicycles i Garmin Polska, do tego oczywiście jako sprawdzeni Sponsorzy występują Schronisko  im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku oraz prestiżowe pensjonaty Willa Pepita i Titina z Międzygórza. Odpowiednie nawodnienie i poziom minerałów zapewnia jak zawsze Staropolanka, a zaopatrzenie trzech punktów żywieniowych na trasie dostarczy E. Leclerc Kłodzko. Pakiety startowe dla każdego uczestnika będą także dobrze zaopatrzone i z pewnością znajdą się tam cenne upominki, a na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy przygotowani są do wydarzenia, zapewniają oczywiście zabezpieczenie medyczne, zabezpieczenie GOPR, wsparcie Policji, dokładne oznakowanie trasy, no i oczywiście prawdziwy challenge dla zawodników.

Zapraszamy na stronę www.snieznikchallenge.pl oraz do profilu na FB po więcej informacji oraz najbardziej aktualne newsy.

COMMENTS

DISQUS: 0