Maratony Kresowe jadą do pięknego Drohiczyna

HomeINFORMACJE PRASOWE

Maratony Kresowe jadą do pięknego Drohiczyna

Maratony Kresowe przenoszą się nad Bug do Drohiczyna. Walory przyrodnicze i architektoniczne Drohiczyna sprawiają, że trudno o bardziej malowniczą scenerię dla rywalizacji rowerzystów  Być może to sprawia, że wyścig należy do do najbardziej lubianych w cyklu. Potwierdzają to coroczne ankiety wypełniane przez uczestników po zakończeniu sezonu.

Maraton Kresowy w Drohiczynie jest trochę odmienny, bardziej „miejski”, w stosunku do innych wyścigów. Oferuje solidną dawką soczystych podjazdów, w tym z wymagającym 13% podjazdem do mety. Zmagania praktycznie na bieżąco mogą obserwować widzowie zgromadzeni w Parku Miejskim w pobliżu mety. W trakcie 15 km rundy zawodnicy co kilkanaście minut pojawiają się w tym miejscu. Najpierw pokonują stromy podjazd przy Górze Zamkowej, a następnie po kilkunastu kolejnych minutach przecinać linię mety. Zawodnicy głównego dystansu BLU Maraton będą mieli do pokonania cztery rundy, zaś Półmaratończycy dwie. Dzieci rywalizujące na dystansie Peleton APG Mini będą się ścigać na rundzie skróconej.

Na trasie nie zabraknie pięknych krajobrazów. Z najwyższego punktu trasy rozpościera się rozległa panorama na cały Drohiczyn. Zawodnicy będą jechać tuż nad brzegiem majestatycznego Bugu. Na nadbużańskich łąkach w porze sianokosów można zobaczyć w jednym miejscu nawet 20 – 30 bocianów.

Walory krajobrazowe i historyczne Drohiczyna sprawiają, że warto zatrzymać się w mieście i okolicy na dłużej niż tylko na wyścig. To jedna z najbardziej atrakcyjnych miejscowości Polski Wschodniej. Drohiczyn to miasto z bogatą historią. Ocalałe do naszych czasów zabytki są imponujące, ale nie odzwierciedlają w pełni wielkości i znaczenia miasta w przeszłości.

Warto wiedzieć, że w latach 1520 – 1795 Drohiczyn był stolicą województwa podlaskiego. Przyjmuje się, że miasto powstało na pograniczu polsko-ruskim w I poł. XI w. Prawa miejskie Drohiczyn otrzymał w 1498 r. od księcia Aleksandra Jagiellończyka. W tym roku jest obchodzona 520 rocznica tego wydarzenia. Ciekawostką historyczną jest fakt, że w 1253 r. w mieście odbyła się koronacja jedynego króla w dziejach Rusi – Daniela Romanowicza – prawnuka Krzywoustego.

Współorganizatorem wyścigu jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie. Organizację wyścigu wsparło Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś głównymi sponsorami są Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marka Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe oraz HurtowniaZabawek.pl.

Więcej informacji na stronie: www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0