Michał Neumann zwycięża Bike Atelier Maraton w Olkuszu

Michał Neumann zwycięża Bike Atelier Maraton w Olkuszu

REKLAMA
Wyniki – 27-28 maja 2018
Plan na weekend 23/2018
Daniel Pepla (Trezado Wolfpack) – Bike Atelier MTB Maraton, Kielce
Plan na weekend 19/2018
Bike Atelier MTB Maraton 2019 – Jeleśnia: Świetne występy zawodników Volkswagena

Zwycięstwo Michała Neumanna w niedzielnym maratonie Bike Atelier w Olkuszu.

W gorącym Olkuszu odbył się kolejny maraton z serii Bike Atelier. Na starcie nie zabrakło zawodników grupy CST 7R MTB Team i był do start bardzo udany. Warunki atmosferyczne panujące tego dnia były mocno niekomfortowe dla zawodników, którzy musieli się ścigać w nieznośnym upale. Najlepiej ze wszystkich poradził sobie Michał Neumann, który z wyraźną przewagą dojechał do mety jako pierwszy. Trzeci na kresce zameldował się Maciej Pitach, który również zaliczył bardzo udany występ, wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową.

Bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa w sezonie – mówi Michał Neumann. – Wyścig był bardzo wyczerpujący fizycznie głównie z powodu pogody. Trasa przygotowana super, aczkolwiek było bardzo dużo piachu – cóż, taka specyfika miejsca. Na pierwszym podjeździe urwaliśmy się z Karolem Kuciębą oraz Tomkiem Pierwochą i przez pewien czas jechaliśmy w trójkę. Później, już tylko z Karolem, mocnym, równym tempem zmierzaliśmy do mety. Niestety, około 3 km przed końcem wyścigu mój kolega z zespołu zaliczył defekt, więc na kreskę wjechałem sam – relacjonuje zwycięzca.

Tymczasem Rita Malinkiewicz wybrała się do Wałbrzycha walczyć w Pucharze Polski cross country, który był jednocześnie kwalifikacją do Akademickich Mistrzostw Świata. W doborowej stawce zawodniczek zajęła siódme miejsce. Pojechałam swój dobry kolejny start z kilkoma przygodami po drodze, ale i tak bardzo się cieszę, że mogłam ścigać się na tak wymagającym pod każdym względem wyścigu. Teraz chyba już jestem jedną nogą w Portugalii na AMŚ – z niecierpliwością czekam na oficjalny komunikat – mówi zawodniczka CST 7R.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Atelier MTB Maraton

Dystans PRO
Michał Neumann 1. m-ce,
Maciej Pitach 3. m-ce /1. w kategorii/,
Karol Kucięba 31. m-ce /9. w kategorii/,
Michał Kucewicz DNF.

Dystans HOBBY
Michał Kwiatek 22. m-ce /5. w kategorii/.

Puchar Polski MTB XCO
Rita Malinkiewicz 7. m-ce.

Fot. Magdalena Wójcik

COMMENTS

DISQUS: 0