Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 w Mrągowie

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 w Mrągowie

Od wielu lat PZKol nie ma pomysłu na to jak przekuć w sukces fakt, że najbardziej utytułowaną kolarką w Polsce jest specjalistka od kolarstwa górskiego – Maja Włoszczowska. Dwa srebrne medale olimpijskie, tęczowa koszulka Mistrzyni Świata, od lat w czołówce rankingu UCI, co chwila na podium Pucharu Świata. Jak się jednak okazuje to za mało, by kolarstwo górskie jako takie mogło stanąć na mocnych nogach.

Jedną z bolączek dyscypliny jest fakt, że od kilku lat są trudności w pozyskaniu organizatora Mistrzostw Polski. W zeszłym roku co prawda była chwila odwilży, bo – przynajmniej w teorii – kurek z kasą odkręcił Orlen. Jak się niestety później okazało pieniądze, a raczej obietnice pieniędzy były wirtualne i Grzegorz Wajs (Poland Bike) został z nieopłaconymi fakturami, Dariusz Banaszek (były prezes PZKol) w efekcie afery podał się do dymisji, MSiT wstrzymało finansowanie, a sponsorzy (w tym Orlen) zerwały kontrakty w trybie natychmiastowym.

Od kilku miesięcy widomym było, że nie ma ani lokalizacji, ani organizatora MP w tym roku. Były dyskutowane różne plany awaryjne, łącznie z tym, że MP miały się w ogóle nie odbyć.

W międzyczasie nad pomysłem organizacji MP XCO pochylił się Arkadiusz Cała, znany z organizacji Milko Mazury MTB, gdzie na 22 lipca zaplanowany i tak już miał etap XCO na fantastycznej rundzie do XC w Bike Park Poręby.

Profesjonalizm z jakim Arek organizuje swój cykl ułatwił mu przekonanie swojego Głównego Sponsora SM Mlekpol do zaangażowania się finansowego w organizację Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Partnerem Strategicznym został z kolei Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA.

Tym samym możemy oficjalnie potwierdzić:

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2018 odbędą się w Mrągowie, na Górze Czterech Wiatrów, w dniach 20-22 lipca.

Zawody będą rozgrywane przez trzy dni, w piątek tradycyjnie odbędą się rywalizacje sztafet, w sobotę wyścigi kategorii dziecięcych o Puchar Prezesa PZKol, a w niedzielę wyścigi w kategoriach Cyklosport, Masters, Junior oraz Elita. Wszyscy pasjonaci kolarstwa, którzy będą chcieli zmierzyć się z trasą przygotowaną na Mistrzostwa Polski będą mieli taką okazję w sobotę, kiedy to odbędzie się wyścig towarzyszący tegorocznym MP XCO, jednocześnie zaliczany do cyklu Milko Mazury MTB.

Interesujesz się kolarstwem? Masz zaplanowane wakacje na Mazurach? Zajrzyj do Mrągowa! Nie masz jeszcze zaplanowanych wakacji? Pomyśl o Mazurach!

COMMENTS

DISQUS: 0