Puchar Świata w NMNM – wyścigi XCC do obejrzenia na żywo na Red Bull TV!!!

HomeWideo

Puchar Świata w NMNM – wyścigi XCC do obejrzenia na żywo na Red Bull TV!!!

Długo nie trzeba było czekać na reakcję Red Bull TV odpowiedzialnego za transmisję wyścigów XCO, na wprowadzenie do programu nowych wyścigów XCC. Kilka dni wspominał o tym na swoim instagramie Nino Schurter, a dziś dostałem potwierdzenie bezpośrednio z polskiego oddziału Red Bull’a. Wszystko oczywiście do obejrzenia na redbull.tv.

Gwoli przypomnienia – short race aka XCC (cross country circuit) to wyścigi rozgrywane na krótkiej, maksymalnie półtorakilometrowej rundzie, a sama rywalizacja nie trwa dłużej niż 25 minut. W wyścigu bierze 40 zawodników zgodnie z klasyfikacją UCI. Dzięki dobrym wynikom w wyścigu kobiet możemy oglądać zarówno Maję Włoszczowską, jak i Katarzynę Solus Miśkowicz. W rywalizacji mężczyzn Polaków na razie nie ma – Bartłomiej Wawak jest na miejscu 49, a Marek Konwa na 61. Jeśli jednak dobrze pojadą w NMNM to może już w kolejnym PŚ, w lipcu we Włoszech zobaczymy Polaków także w rywalizacji mężczyzn.

Wyścig XCC są o tyle ważne, że Top16 zawodników staje w dwóch pierwszych rzędach podczas niedzielnego wyścigu XCO. Dalej zawodnicy ustawiani są zgodnie z rankingiem UCI.

Rozkład jazdy na zbliżający się weekend:

COMMENTS

DISQUS: 0