Puchar Świata w NMNM – wyścigi XCC do obejrzenia na żywo na Red Bull TV!!!

Puchar Świata w NMNM – wyścigi XCC do obejrzenia na żywo na Red Bull TV!!!

Młodzieżowa Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata MTB 2016
950 zawodników na starcie Pucharu Czech w Novym Meste na Morave
Mistrzostwa Świata MTB 2016 – Nove Mesto na Morave, Czechy [wyniki]
Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w cross country 2016 – Nove Mesto na Morave, Czechy
Wyniki – 20-21 maja 2017

Długo nie trzeba było czekać na reakcję Red Bull TV odpowiedzialnego za transmisję wyścigów XCO, na wprowadzenie do programu nowych wyścigów XCC. Kilka dni wspominał o tym na swoim instagramie Nino Schurter, a dziś dostałem potwierdzenie bezpośrednio z polskiego oddziału Red Bull’a. Wszystko oczywiście do obejrzenia na redbull.tv.

Gwoli przypomnienia – short race aka XCC (cross country circuit) to wyścigi rozgrywane na krótkiej, maksymalnie półtorakilometrowej rundzie, a sama rywalizacja nie trwa dłużej niż 25 minut. W wyścigu bierze 40 zawodników zgodnie z klasyfikacją UCI. Dzięki dobrym wynikom w wyścigu kobiet możemy oglądać zarówno Maję Włoszczowską, jak i Katarzynę Solus Miśkowicz. W rywalizacji mężczyzn Polaków na razie nie ma – Bartłomiej Wawak jest na miejscu 49, a Marek Konwa na 61. Jeśli jednak dobrze pojadą w NMNM to może już w kolejnym PŚ, w lipcu we Włoszech zobaczymy Polaków także w rywalizacji mężczyzn.

Wyścig XCC są o tyle ważne, że Top16 zawodników staje w dwóch pierwszych rzędach podczas niedzielnego wyścigu XCO. Dalej zawodnicy ustawiani są zgodnie z rankingiem UCI.

Rozkład jazdy na zbliżający się weekend:

COMMENTS

DISQUS: 0