DARE2b MTB Maraton 2018 rozpocznie się w Skrzyszowie

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

DARE2b MTB Maraton 2018 rozpocznie się w Skrzyszowie

Plan na weekend 29/2017
Michał Golonka (KSPO Dentinea 1A) – DARE2b MTB Maraton, Stryszawa
Dare2b MTB Maraton – Zakliczyn
Plan na weekend 25/2017
Plan na weekend 34/2017

20 maja o godz. 11 2PM Group zaprasza na swój flagowy maraton w Skrzyszowie. Impreza pod nazwą DARE2b MTB Maraton pojawiła się na mapie imprez MTB w roku 2015 i od tej pory niezmiennie przyciąga coraz więcej uczestników z roku na rok.

Niepozornie wyglądające miejsce startu maratonu niejednego wprowadziło w zaskoczenie już po pierwszym kilometrze rozbiegówki, gdy tylko sfora maratończyków opuści asfalt i wjedzie do lasu. Trasy tego cyklu znane są z mocno urozmaiconego przebiegu i niejednokrotnie poprowadzone są przez wyjątkowo malownicze zakątki terenów na których rozgrywają się zawody.

Skrzyszów otwierając sezon startów tej serii nie wyróżnia się specjalnie na tle pozostałych edycji, no chyba że mówimy o długości dystansów bowiem najdłuższy z nich, dystans Full to aż 82 km i wg serwisu Bikemap ponad 1800 metrów przewyższenia.

Skoro już mówimy o dystansach to mamy ich do dyspozycji tradycyjnie trzy. Najdłuższy to wymieniony FULL, średni HALF  liczący sobie 58 km i 1200 metrów w górę oraz ten na którym startować mogą również zawodnicy od trzynastego roku życia – Quarter liczący sobie 28 km i blisko 500 m do podjechania.

Dwa najdłuższe dystanse docierają do Pasma Brzanki zataczają pętlę w okolicy Ostrego Kamienia, Liweckiej Góry i Lasów Tuchowskich. Najkrótszy zaś po przejechaniu wcześniejszych wzgórz i malowniczych odcinków leśnych zawraca do mety i tak jak pozostałe, po pokonaniu ostatniej wymagającej rundy w Lesie Kruk, finiszuje na boisku Orlik w Skrzyszowie.

Tradycją imprezy w Skrzyszowie są zawody rowerowe dla dzieci od  1 do 12 roku życia rozgrywane na miasteczku startowym prowadzone przez Szkółkę Kolaską “Movimento”.

Zapisy na maraton prowadzone są poprzez stronę www.maratonmtb.pl
Partnerem Strategicznym Cyklu jest Spółka “ELzat”, Partnerem Głównym marka Vemont oraz DARE2b  producenci odzieży i obuwia do wszelkiej aktywności outdoorowej. Wśród firm wspierających Serwis Rowerowy “U Żaby” z Nowego Sącza, Decathlon i Shimano oraz marki Token,  Kenda, ProX, Mosso Polska i Lemonbike oraz Fenvicks. Patronat nad tą edycja objął Starosta Taronowski oraz Komendant Miejski Policji w Tarnowie a organizatorem firma 2PM Group.

COMMENTS

DISQUS: 0