Wiosenne ściganie w Dwóch Dolinach – trzecia edycja Kellys Cyklokarpaty w Wierchomli już za nami!

HomeRóżności

Wiosenne ściganie w Dwóch Dolinach – trzecia edycja Kellys Cyklokarpaty w Wierchomli już za nami!

Mateusz Mucha (72D Windsport powered by OSHEE) – Cyklokarpaty, Pustków Osiedle
Bieszczadzki etap Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty w Cisnej
Amator donosi: “kto ze sobą wozi, ten się nie prosi” – Kellys Cyklokarpaty, Łopuszna
Jacek Skonieczny (SCS OSOZ) – Cyklokarpaty – Komańcza
Sławomir Dziwisz – Kellys Cyklokarpaty, Dukla

W sobotę 12 maja 2018 roku w Wierchomli odbyła się trzecia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Malownicze trasy Beskidu Sądeckiego i wspaniała pogoda – to wszystko stało się udziałem blisko 500 zawodników, którzy zameldowali się na starcie przy *** Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.

Wiosna w pełnym rozkwicie powitała uczestników maratonu Kellys Cyklokarpaty w Wierchomli. Chociaż prognozy straszyły gwałtownym załamaniem pogody, aura podczas wyścigu okazała się bardzo przyjemna – było ciepło, a lekki wiatr niwelował uczucie gorąca. W nocy przed zawodami padał deszcz, który trochę związał wysuszone w ostatnich tygodniach podłoże. Warunki na trasach były więc bardzo dobre: tylko gdzieniegdzie w leśnych gęstwinach można było napotkać błoto, które nie zdążyło wyschnąć po krótkotrwałych opadach.

W tym roku trasa w odczuciu Uczestników okazała się nieco trudniejsza, niż w roku ubiegłym, zasługując w pełni na zakładany stopień trudności: 4/5. Początkowy długi podjazd zweryfikował kondycję zawodników, pozwalając jednocześnie na optymalne rozciągnięcie stawki. Niemal ostatnie metry trasy prowadziły bajecznym singlem będącym fragmentem trasy downhillowej, która została bardzo pozytywnie oceniona przez zawodników. Szczególnie ważne było dobre oznakowanie tego najtrudniejszego, najbardziej newralgicznego miejsca, aby zminimalizować ryzyko wypadku. Zwiększony trud na podjazdach rekompensowały liczne, przepiękne widoki z trasy.

Jak zwykle na Kellys Cyklokarpaty do wyboru były trzy dystanse oraz Kids Race dla dzieci, na terenie miasteczka zawodów przy *** Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort.

Na dystansie Hobby o długości 28 km wystartowało 185 zawodników. Najlepsi okazali się Jan Miłek z SST Lubcza (czas 01:30:00), Paweł Galik (strata +00:00:35) oraz Mateusz Trela z SPORT SERWIS SANDOMIERZ (strata +00:02:39). Wśród kobiet triumfowały Joanna Głowacka z ROWEROMANIA (czas 02:01:31), Klaudia Powroźnik z Baran Cycling Team (strata +00:11:06) oraz Olga Półtorak z  72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata +00:16:51).

Dystans Mega liczył tym razem 48 km, wzięło w nim udział 206 osób, spośród których najszybsi byli Sławomir Dziwisz (czas 02:36:10), Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (strata +00:00:52) oraz Szymon Kulas z DKK GRYF Dębica (strata +00:06:21). Najlepsze na tym dystansie kobiety to Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (czas 03:31:22), Katarzyna Galewicz (strata +00:06:00) i Monika Skowyra z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata +00:09:18).

„Królewski” dystans Giga wyniósł 67 km. Na trasie ścigało się 45 uczestników, zaś na podium Giga Open stanęli Mateusz Bieleń z Ebicom PMBike Racing Team (czas 03:43:36), Jacek Szczurek z MTB MOSiR Dukla (strata +00:07:30) oraz Marcin Reczyński z CYCLO TRENER TEAM (strata +00:11:15).

Trzecie wyścigi w cyklu Kellys Cyklokarpaty można zaliczyć do bardzo udanych. Rywalizacja upłynęła w spokojnej, sportowej atmosferze. Wszystkie potencjalnie niebezpieczne miejsca zostały poprawnie oznakowane i zabezpieczone – zgodnie z sugestiami Uczestników, których rady i pomysły okazały się niezmiernie pomocne. Natomiast pojawiające się uwagi startujących co do rozmieszczenia bufetów na trasie zostaną uwzględnione przy okazji organizacji kolejnych zawodów. Jak zawsze w miasteczku dostępny był multimedialny kiosk, oferujący możliwość drukowania dyplomów z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018.

Wierchomla to pierwszy wyścig zaliczany do klasyfikacji „Bomba Nie Wybiera vol. 2”. Jest to dodatkowa klasyfikacja dotycząca wyznaczonych przez organizatora segmentów (wspólnych dla wszystkich dystansów) zarejestrowanych w aplikacji Strava, prowadzona podczas najtrudniejszych edycji Kellys Cyklokarpaty. Oprócz Wierchomli brane pod uwagę będą maratony w Kluszkowcach, Łopusznej, Kasinie Wielkiej, Myślenicach i Rzykach. Regulamin klasyfikacji dostępny jest na stronie internetowej.

Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:

  • Kluszkowce 26 maja 2018
  • Brzozów 2 czerwca 2018
  • Łopuszna 16 czerwca 2018
  • Pruchnik 30 czerwca 2018
  • Wojnicz 15 lipca 2018
  • Kasina Wielka 28 lipca 2018
  • Dukla 12 sierpnia 2018
  • Myślenice 26 sierpnia 2018
  • Rzyki 29 września 2018

Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/

Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.

Sponsor Główny: SISU Sport

Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt

Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty – www / FB

COMMENTS

DISQUS: 0