Zaproszenie na maraton Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy Połczynie – Zdroju

Zaproszenie na maraton Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy Połczynie – Zdroju

REKLAMA
It’s official – Peter Sagan wystartuje w Rio na MTB!
Aleksandra Podgórska w Grecji zbiera punkty do rankingu olimpijskiego
1 marca. Zimowy Poland Bike Marathon jedzie do Nieporętu
Tłumy kolarzy podczas drugiego etapu Garmin MTB Series 2017 w Stężycy!
[PR] I edycja Bytomskiego Pikniku Sportowego

Trzecia odsłona cyklu Zachodniej Ligi MTB to “MTB Maraton 2018 Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy Połczyn – Zdrój 06 maja 2018”.

Perła w koronie maratonów MTB zachodniej części Polski. Odważne stwierdzenie, ale z całą pewnością, kto choć raz brał udział w tym wydarzeniu, to to potwierdzi. W przewodnikach turystycznych obszar Polodowcowej Krainy Drawy i Dębnicy jest określany jako „Szwajcaria Połczyńska”, bądź „Bieszczady Północy”. Skąd wzięły się akurat takie porównania? Pierwsze wynika zapewne z mocno urozmaiconej młodoglacjalnej rzeźby terenu. Wprawdzie nijak się to ma do „prawdziwej” alpejskiej Szwajcarii, ale jak na zdecydowanie nizinny krajobraz polskiego Pomorza tutejsze stromizny robią zaskakujące wrażenie. Określenie „Bieszczady Północy” również dotyczy ukształtowania terenu, a ponadto nawiązuje do innej wspólnej cechy obu regionów. Są nią duże połacie lasów bukowych porastających wzgórza i pagórki morenowe.

Trasa raczej trudna, wymagająca umiejętności i kondycji, dająca pełną satysfakcję z jazdy na rowerze górskim. Liczne odcinki singlowe jak i dukty leśne, dające chwilę wytchnienia, oraz krajobraz “Połczyńskiej Gardy” pomimo trudu i wysiłku zapadają w pamięć. Warto tego doświadczyć.

http://mtbpolczyn-zdroj.pl/mtb/trasa3DMTB.htm

Trasa MEGA to około 60 km z sumą przewyższeń w granicach 1000 m. Dla dystansu MINI przewidziano dystans około 30 km i przewyższenia rzędu 500 m. Trasa Familijna to trzy pętle po około 4 km. Trasy wytyczone przez Andrzeja Maziarza i Pawła Szczesnego.

Link do Trasy MEGA:

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=zlxrqvugwivgamet

Link do Trasy MINI:

➡ https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ckfnfmhoxvytayqj

COMMENTS

DISQUS: 0