Słoneczny początek majówki – zakończyła się druga edycja Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu

Słoneczny początek majówki – zakończyła się druga edycja Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu

REKLAMA
Wyniki – 17-18 września 2016
Amator donosi: “czego chcieć więcej?” – Kellys Cyklokarpaty, Brzozów
Arek Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) – Cyklokarpaty, Komańcza
Giga w Ptaszkowej dla Adriana Wawera
III eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku w Przemyślu Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty miały swoją drugą edycję. Pogórze Przemyskie powitało zawodników piękną, słoneczną pogodą i idealnymi warunkami na trasie.

Trasy malowane soczystą, wiosenną zielenią, bardzo ciepła, lecz nie upalna aura – w takich okolicznościach przyrody ścigali się uczestnicy zawodów w Przemyślu. Impreza, zorganizowana w ramach festiwalu rowerowego Bike Town Przemyśl przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów z Marcinem Kosterkiewiczem na czele, jak co roku przyciągnęła wielu chętnych do wypróbowania swych sił na ciekawych trasach Pogórza Przemyskiego, a także licznych kibiców i sympatyków kolarstwa górskiego z całej Polski.

Podczas zawodów panowały doskonałe warunki do ścigania, a wszystkie trasy okazały się w całości przejezdne. Miejscami za zawodnikami unosił się kurz, który jednak dzięki bezwietrznej pogodzie nie był zanadto uciążliwy. Wrażenia uczestników maratonu były pozytywne – szczególnie podobało się wytyczenie początkowego odcinka trasy na podjeździe, dzięki czemu niedługo po starcie stawka rozciągnęła się, umożliwiając bezpieczne wyprzedzanie i dostosowanie tempa do indywidualnych możliwości kolarzy. W pamięć zapadła przepiękna panorama Przemyśla, a także długie, wymagające podjazdy, po których następowały bardzo szybkie, dość strome zjazdy – wszystko to jednak w granicach zapowiadanego stopnia trudności trasy: 2/5. Niektórzy zawodnicy mieli nawet okazję wypróbować trasę downhillową prowadzącą ze Zniesienia – wzgórza górującego nad miastem.

Zawodnicy ścigali się na trzech dystansach, z których najkrótszy – Hobby – liczył 31.7 km, średni – Mega – 38.7 km, a najdłuższy – Giga – aż 65.7 km. Najmłodsi kolarze wzięli udział w Kids Race – wyścigu na terenie miasteczka zawodów pod czujnym okiem rodziców. Na trasie Hobby stawiło się 305 zawodników. Najszybsi okazali się Marcin Rydel (czas 01:17:57), Krzysztof Gierczak ze Zryw Buszkowiczki (strata +00:00:39) oraz Łukasz Turek z Nowy Styl Group Cycling Team (strata +00:01:31). Najlepsze kobiety na tym dystansie to Ukrainka Sofiya Pryyma z Tri Lewy (czas 01:28:29), Joanna Głowacka z ROWEROMANIA (strata +00:14:20) oraz Karolina Majewska z NSB-MAXISPORT Team Rzeszów (strata +00:20:46). W wyścigu na dystansie Mega wzięło udział 319 osób, spośród których najlepszy czas mieli Lary Zębatka z www.laryzebatka.com (czas 01:32:17), Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (strata +00:01:46) oraz Sławomir Dziwisz (strata +00:02:46). Spośród kobiet najlepsze na Mega okazały się Joanna Dychtoń (czas 02:04:07), Katarzyna Galewicz (strata +00:02:23) oraz Monika Skowyra z OSHEE WINDSPORT TEAM (strata +00:04:02). Na „królewski” dystans Giga zdecydowało się 69 osób, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych, których wyścig sędziował sędzia wytypowany przez Małopolski Związek Kolarski. Zwycięzcą Giga Open został Karol Kucięba z CST 7R MTB Team (czas 02:35:43). Kolejni zawodnicy z podium w tej kategorii to Andrzej Jarosz z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata +00:04:56) oraz Sławomir Skóra z Jedlicze TEAM (strata +00:05:22). Natomiast kategorię Elita wygrał Karol Rożek z UCI MTB TEAM JBG-2 CRYOSPACE (czas 02:24:17). Drugi na metę przyjechał Adrian Brzózka, również z UCI MTB TEAM JBG-2 CRYOSPACE (strata +00:01:46), a trzeci Dariusz Batek z CST 7R MTB Team (strata +00:02:03). Najszybszą kobietą w kategorii Elita ponownie okazała się Rita Malinkiewicz z CST 7R MTB Team (czas 03:05:19). Podczas zawodów osobną klasyfikację drużynową miała Straż Graniczna, w ramach IV Mistrzostw Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Zwyciężył w niej Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Zawody Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu upłynęły w radosnej, wiosennej atmosferze. Na trasach było spokojnie i bezpiecznie, a organizatorzy nie odnotowali większych opóźnień czy problemów technicznych. W miasteczku zawodów ponownie pojawił się multimedialny kiosk – tym razem rozszerzono możliwość drukowania dyplomów ukończenia wyścigu o dyplomy historyczne, dotyczące sezonu 2018.

Kolejna edycja Kellys Cyklokarpaty – Wierchomla, miedzy Dwiema Doliami. 12 maja 2018 r. Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zawitają do Wierchomli. Zapraszamy zawodników, jak również wszystkich, którzy chcieliby pokibicować kolarzom w ich sportowych zmaganiach, a przy okazji spędzić majowy weekend w przepięknych okolicznościach przyrody, jakie zapewniają malownicze pasma Beskidu Sądeckiego.

Zawodnicy ścigać się będą na jednej z najbardziej wymagających górskich tras w południowej Polsce (szacowany stopień trudności: 4/5), gdzie elementy techniczne i zapierające dech w piersiach widoki nieustannie się przeplatają. Dystans Hobby wyniesie 28 km, przy przewyższeniu 1144 m. Trasa Mega to 48 km i 1937 m przewyższeń, zaś królewski dystans Giga – 67 km i aż 2650 m różnicy wzniesień. Tradycyjnie o godz. 11:00 wystartują zawodnicy Mega i Giga, zaś o 11:30 ruszy Hobby. Dzieci będą miały swój wyścig – Kids Race na terenie miasteczka zawodów – o godz. 12:00.

Start maratonu planowany jest spod Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort w Wierchomli Małej, jednak trasa prowadzi również przez Wielką. Warto więc podążyć niejako śladami zawodników i rozejrzeć się po okolicy, która zachwycić może pod każdym względem – tak kulturowym czy architektonicznym, jak przyrodniczym i krajobrazowym. Zainteresowani mogą na przykład wziąć udział w questingu – jest to zabawa łącząca elementy gry terenowej i podchodów, odgadywania zagadek i poszukiwania ukrytych skarbów. Do wyboru jest pięć różnorodnych tematycznie questów, do których mapy i opisy zadań dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort http://www.wierchomla.com.pl/atrakcje/atrakcje-przyhotelowe/questy-w-dwoch-dolinach-all-12758?RecordID=12758&CategoryID=8561&season=summer.

Jednak największą atrakcją w tej wsi jest Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, dostępna o każdej porze roku. W sezonie letnim czynny jest wyciąg krzesełkowy, który jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce – ma aż 1 600 m długości. Ze szczytu można podziwiać panoramę Beskidów i Tatr, a przy dobrej pogodzie przejść się na spacer jednym z kilku oznakowanych szlaków turystycznych. Szczególnie godnym polecenia jest szlak niebieski w kierunku Bacówki PTTK nad Wierchomlą, którą uczestnicy maratonu Kellys Cyklokarpaty mijać będą dwukrotnie: na początku i na końcu wyścigu. Chętni do dalszej wędrówki mogą pójść za Bacówką dalej niebieskim szlakiem przez Runek, a następnie fragmentem czerwonego do Schroniska PTTK na Hali Łabowskiej, z którego również będzie można pokibicować zawodnikom, pokonującym w tym miejscu 35 km trasy.

Jednak nie tylko piechurzy znajdą tu coś dla siebie: Dwie Doliny to również idealna propozycja dla miłośników dwóch kółek. Nieopodal górnej stacji wyciągu krzesełkowego ma bowiem swój początek trasa zjazdowa w ramach BikePark Wierchomla. Jest również kilka tras dla amatorów enduro. Dla rowerzystów obowiązują specjalne karnety w cenie 40 zł za dzień, 70 zł za dwa dni. Można się też udać niebieskim szlakiem rowerowym w przeciwnym kierunku, niż do Bacówki nad Wierchomlą – do Szczawnika, pokonując w ten sposób fragment trasy zawodów Kellys Cyklokarpaty (dystans Giga przejedzie tędy dwukrotnie). Ze Szczawnika tą samą drogą można wrócić do Wierchomli Małej. Jednak jeśli siły pozwolą, można przejechać dosłownie kilka kilometrów dalej na południowy zachód – do Wierchomli Wielkiej, nadal „depcząc po piętach” kolarzom uczestniczącym w zawodach Kellys Cyklokarpaty. Przy okazji zwiedzić tu można niegdyś grekokatolicką, połemkowską, XIX-wieczną cerkiew pw. św. Michała Archanioła, obecnie służąca jako kościół rzymskokatolicki. Z Wierchomli Wielkiej można też zrobić sobie wycieczkę na Słowację, przejeżdżając lub przechodząc polsko-słowackim przejściem granicznym nad Popradem.

Do zobaczenia w Wierchomli, między Dwiema Dolinami!
Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/
Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:
Kluszkowce 26 maja 2018
Brzozów 2 czerwca 2018
Łopuszna 16 czerwca 2018
Pruchnik 30 czerwca 2018
Wojnicz 15 lipca 2018
Kasina Wielka 28 lipca 2018
Dukla 12 sierpnia 2018
Myślenice 26 sierpnia 2018
Rzyki 29 września 2018
Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.
Sponsor Główny: SISU Sport
Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt
Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl
Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:
https://cyklokarpaty.pl/
https://www.facebook.com/cyklokarpaty/

COMMENTS

DISQUS: 0