Cezary Zamana zaprasza na aż cztery wyścigi w majówkę

Cezary Zamana zaprasza na aż cztery wyścigi w majówkę

Nadciąga Northtec MTB Zimą 2018
Kalendarz Northtec MTB Zimą 2019
Zapowiedź III etapu zimowego cyklu Northtec MTB Zimą 2017 w Mrozach
Kalendarz Mazovia MTB Marathon 2017
Jarosław Wołosiuk i Urszula Luboińska najlepsi w Rawie Mazowieckiej

Miłośnicy dwóch kółek będą zadowoleni z propozycji kolarskiego mistrza Polski. Bez względu na to, czy ktoś lubuje się w MTB, czy spełnia się na szosie, podczas majówki z Cezarym Zamaną każdy znajdzie coś dla siebie.

Najdłuższy majowy weekend w Europie rozpocznie się już 29 kwietnia i potrwa aż do 6 maja. Te 7 dni stać będzie w cieniu rowerowych emocji: ekscytacji przed startem, radości z jazdy i satysfakcji na mecie. Co dla zawodniczek i zawodników przygotował Cezary Zamana?

Wysokie tempo na szosie

Sygnał do rozpoczęcia sportowej majówki dadzą kolarze szosowi. 29 kwietnia (niedziela) wystartują w Nałęczowie w ramach Cisowianka Road Tour. To zawody z wymagającą trasą, na której nie brakuje technicznie trudnych zakrętów oraz wymagających podjazdów. Z tych ostatnich przynajmniej dwa zasługują na uwagę: ściana w Bronicach oraz finałowe serpentyny z granitową kostką, kończące się metą przy Zakładzie Wód Cisowianka. Wystartować będzie można na dwóch dystansach (Pro: 99 km oraz ½ Pro 49 km).

Kilka dni później, 3 maja (czwartek) rozpędzony peleton dotrze do Janowa Lubelskiego. To tu rozegra się kolejna kolarska próba, równie intensywna jak ta w Nałęczowie. I tutaj nie będzie lekko: 1000 metrów przewyższeń, stromizny o sięgającym 10% nachyleniu czy ciągnące się przez kilometr wspinaczki to zapowiedź tego, co czeka śmiałków na trasie. Na pocieszenie zostają urokliwe roztoczańskie krajobrazy i głośny doping kibiców, niemal dosłownie pchający zawodników podczas najbardziej mozolnych podjazdów. I tutaj wybrać będzie można dwa dystanse (Pro 104 km, ½ Pro 56 km).

Bajeczny świat MTB

Jeśli ktoś od dystyngowanej szosy woli bezpardonową jazdę po błotnistych wertepach, ten będzie wniebowzięty majówkową propozycją Cezarego Zamany. W ramach Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się dwa starty. Pierwszomajowy pochód, a raczej przejazd odbędzie się w Puławach (wtorek). To miejscówka pełna jarów, wąwozów oraz technicznych podjazdów, prowadząca przez teren Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wśród wyzwań nie braknie tradycyjnej już przeszkody, czyli wjazdu na narciarski stok w miejscowości Parchatka. Ostygnąć z emocji będzie można w porcie Marina Puławy, gdzie zlokalizowane będzie rowerowe miasteczko.

Pięć dni później, 6 maja (niedziela) rozpocznie się maraton w Janowie Lubelskim. Roztocze przywita amatorów jazdy MTB rozlicznymi, ale wciąż mało znanymi, a przez to nieprzewidywalnymi pagórkami. Cezaremu Zamanie udało się opracować trasę, której niewiele brakuje do rasowego górskiego maratonu. Zmagania w tym dzikim, trudno dostępnym leśnym terenie, w otoczeniu jeziorek oraz bagien na długo pozostaną w pamięci każdego startującego. Miasteczko rowerowe rozłoży się w Parku Rekreacji Zoom Natury, położonym nad Zalewem Janowskim i mogącym pochwalić się piaszczystą plażą, placami zabaw oraz spacerowymi pasażami.

Frajda dla wszystkich

Mnogość dystansów obu maratonów sprawia, że wrażeń z jazdy Cisowianka Mazovia MTB Marathon posmakować będą mogli i ci bardziej zaprawieni w bojach, jak i ci jeżdżący rzadziej. Dla śmiałków przygotowano dystanse Pro i ½ Pro: to najbardziej wymagające warianty, gdzie aż roi się od przeszkód. To tu satysfakcja z jazdy jest też największa. Na pozostałych czekają dystanse Fit (głównie dla kobiet, seniorów oraz młodzieży) i Fit (najkrótszy oraz najłatwiejszy).

Dodatkową atrakcją są zawody MiniMini+ Mazovia. Tu wystartować mogą dzieci do 6. roku życia, które już przebierają nogami, by sprawdzić się w kolarskim peletonie. Do zabawy zagrzewać je będzie nie kto inny jak sama Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnego ekranu. Udział w zawodach jest oczywiście bezpłatny.

Jak majówka, to z rodziną

Tym, co wyróżnia imprezy organizowane przez kolarskiego mistrza Polski, jest pozytywna atmosfera. Podkreślają to tysiące zawodników, uczestniczący w wyścigach oraz maratonach Zamana Group. Także podczas tegorocznej majówki atrakcji poza rowerowych nie braknie. Dlatego warto zabrać ze sobą najbliższych: rodzinę, przyjaciół i znajomych. Nie tylko po to, by zapewnić sobie doping. Ale również po to, aby i oni mogli odpocząć na łonie przyrody. Miasteczka rowerowe organizowane przy każdej z imprez są tak zlokalizowane, by osoby towarzyszące mogły z korzyścią dla siebie spędzić w nich ten czas, w którym zawodnicy będą rywalizować na trasie. Turystyczna infrastruktura, piękne krajobrazy, mnogość miejsc wartych zobaczenia – tak zapowiada się majówka z Zamana Group dla tych, którzy na rower nie chcą wsiadać.

Tak właśnie zapowiada się rowerowa majówka z Cezary Zamaną. Wszystkich szczegółów o każdej z imprez można dowiedzieć się ze strony www.zamanagroup.pl, zaglądając na Facebooka lub śledząc video bloga samego Cezarego Zamany. Zwycięzca Tour de Pologne regularnie zamieszcza tam zapowiedzi swoich zawodów. A że robi to z wielkim dowcipem i pełnym zaangażowaniem, to tym bardziej warto oglądać jego poczynania.

ROWEROWA MAJÓWKA Z CEZARYM ZAMANĄ

29 kwietnia: Cisowianka Road Tour (szosa)
Biuro zawodów, start i meta: Zakład Wód Cisowianka, Nałęczów/Drzewce 35
Dystanse: Pro (99 km), ½ Pro (49 km)

1 maja: Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Puławach
Biuro zawodów, start i meta: Marina Puławy, ul. Portowa 3, Puławy
Dystanse: Pro (67 km), ½ Pro (43 km), Fit (23 km), Hobby (7 km)

3 maja: Janów Lubelski Road Tour (szosa)
Biuro zawodów: Ośrodek Rekreacyjny Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41, Janów Lubelski
Dystanse: Pro (104 km), ½ Pro (56 km)

6 maja: Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Janowie Lubelskim
Biuro zawodów, start meta: Park Rekreacji Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41, Janów Lubelski
Dystanse: Pro (70 km), ½ Pro (48 km), Fit (23 km), Hobby (6 km)

COMMENTS

DISQUS: 0