Krzysztof Krzywy i Agnieszka Patoka zwyciężają Garmin MTB Series w Sopocie!

Krzysztof Krzywy i Agnieszka Patoka zwyciężają Garmin MTB Series w Sopocie!

Wyniki – 6-7 kwietnia 2019
Dodane do kalendarza 6 / 03 / 2019
Plan na weekend 40/2016
Bartosz Banach (TORUS Hotel Cztery Brzozy) – Podsumowanie sezonu MTB
Wyniki – 24-25 września 2016

Sobotnie zawody w Sopocie zakończyły pierwszą, wiosenną edycję cyklu Garmin MTB Series 2018. Amatorzy górskiej rywalizacji mieli okazję ścigać się na kolejnej, wymagającej trasie. Podczas sopockiego etapu na zawodników czekało mnóstwo ciekawych i trudnych momentów, a trasa dawała się we znaki nawet tym najlepiej przygotowanym kolarzom. Zapisy na jesienną edycję cyklu ruszają w poniedziałek (23 kwietnia) o godz. 12:00!

Finałowym zawodom Garmin MTB Series w Sopocie towarzyszyła piękna pogoda i znakomici kibice, którzy mieli okazję śledzić zaciętą sportową rywalizację na najwyższym poziomie. Cykl Garmin MTB Series cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników, którzy po raz pierwszy w historii cyklu ścigali się podczas edycji wiosennej, w ramach trzech etapów organizowanych tydzień po tygodniu. Inauguracja tegorocznego cyklu odbyła się 8 kwietnia w Gdańsku, drugi etap odbył się 14 kwietnia w Kolbudach, a wielki finał 21 kwietnia w Sopocie. To tu kolarze mieli ostatnią szansę na poprawę swojej pozycji w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu, która jest sumą czasów wszystkich trzech etapów na danym dystansie. Rywalizacja w Sopocie rozstrzygnęła walkę omiejsca w klasyfikacji generalnej!

Zawodnicy z dystansu MAXI, z dotychczasowym liderem klasyfikacji generalnej Tomaszem Repińskim ruszyli na trasę punktualnie o godz. 11:00. Już na pierwszych kilometrach pierwszej pętli od reszty zawodników odskoczyła kilkuosobowa grupa, w której znaleźli się między innymi Tomasz Repiński – lider klasyfikacji generalnej po dwóch etapach, Piotr Rzeszutek, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy i Arek Petka, który prowadził grupę podczas wjazdu na drugie okrążenie. Grupa współpracowała ze sobą, ale walka o miejsca w klasyfikacji generalnej sprawiła, że każdy z zawodników próbował odskoczyć reszcie. Najlepszy na mecie w Sopocie okazał się Krzysztof Krzywy (NEXUS Team, 02:13:08), któremu udało się uciec reszcie czołówki na ostatnich kilometrach. Jako drugi finiszował Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork, 02:13:13) Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Repińskiemu (ASE Trek Gdynia, 02:13:18). Tym samym Piotr Rzeszutek, który po wcześniejszych etapach tracił jedynie osiem setnych sekundy do lidera zwyciężył w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2018 na dystansie MAXI z łącznym czasem 06:30:29, a tym samym pokonał Tomasza Repińskiego (06:30:34) i Bartosza Banacha (06:33:50).

Dzisiaj było trochę wolniej, ale w grupie jechaliśmy mając na względzie walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i trochę czarowaliśmy się nawzajem. Cały czas odskakiwał nam Krzysztof Krzywy, ale nikt go już nie gonił, bo wiedzieliśmy, że ma za dużą stratę w klasyfikacji generalnej. Ja odskoczyłem ostatecznie na ostatnim zjeździe. Ciężko się jedzie w roli faworyta, a na pewno inaczej, bo trzeba dobrze obserwować to co dzieje się wokół. Wiosna z Garmin MTB Series była ciekawa, bardzo dobrze przygotowane trasy i to było prawdziwe MTB, z dużą ilością przewyższeń, małą ilością szosy i prawie jak w górach”. – powiedział Piotr Rzeszutek, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji cyklu 2018.

W rywalizacji kobiet na długim dystansie zwyciężyła liderka cyklu Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia, 02:57:16) która wyprzedziła na mecie w Sopocie Justynę Machowską (VO2max MTB Team, 03:28:06) i Justynę Dawidowską (04:28:00). Tym samym Agnieszka Patoka triumfowała w klasyfikacji generalnej wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018 na dystansie MAXI z łącznym czasem 08:53:25 i była jedyną kobietą na tym dystansie, która ukończyła wszystkie etapy edycji wiosennej.

Trzeci z kolei etap w ramach wiosennej edycji na dystansie MINI wygrał bezkonkurencyjny Wiktor Stankiewicz (Team VERGE Polska, 01:08:20). Drugie miejsce na podium zajął Radosław Rocławski (MLKS Baszta Bytów, 01:08:25). Trzecie miejsce na podium etapu w Sopocie Piotrowi Polusowi (01:08:36), który w dotychczasowych dwóch etapach zajmował drugie miejsca. Klasyfikację generalną cyklu na dystansie MINI wygrał Wiktor Stankiewicz (03:23:17) z przewagą 33 sekund nad drugim Piotrem Polusem (03:23:50). Trzecie miejsce w „generalce” mężczyzn na dystansie MINI przypadło Radosławowi Rocławskiemu (03:26:45).

Trasa była trochę inna niż dwie poprzednie, ale bardzo fajna, dużo singli i elementów technicznych oraz podjazdy, które naprawdę dawały ostro w kość. Było wszystko co najbardziej lubimy w zawodach MTB. Podczas wyścigu towarzyszyła mi ogromna presja i dopiero podczas wyścigu się rozkręciłem i zaatakowałem pod koniec bardzo dobrze dysponowanego dzisiaj Piotra Polusa. To zapowiada ciekawą rywalizację w drugiej części sezonu w cyklu Garmin MTB Series 2018” – powiedział Wiktor Stankiewicz, zwycięzca klasyfikacji generalnej na dystansie MINI.

Podobnie sytuacja wyglądała w wyścigu pań na krótszym dystansie, w którym liderka po etapach w Gdańsku i Kolbudach, nie dała szans na wygraną pozostałym rywalkom. W Sopocie Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 01:18:34). Druga była Weronika Lorkowska (Team VERGE Polska, 01:29:02). Trzecia na mecie zameldowała się Maria Kreft (MLKS Baszta Bytów, 01:31:08). W klasyfikacji generalnej dystansu MINI panie również podzieliły się miejscami, zwyciężyła prowadząca od początku Aleksandra Zabrocka z łącznym czasem 03:51:48, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tak jak na podium w Sopocie wywalczyła Weronika Lorkowska (04:16:53), a trzecie Maria Kreft(04:32:17).

Najlepsza dla mnie była trasa w Kolbudach, techniczna i szybka, a była zarazem połączeniem tych trzech tras. Jestem zadowolona ze swojego startu i zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Na pewno pojawię się na starcie jesiennej edycji cyklu Garmin MTB Series, jednak bardzo możliwe, że tym razem wezmę udział w rywalizacji na dłuższym dystansie.” – powiedziała Aleksandra Zabrocka zwyciężczyni klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie MINI.

Każdy uczestnik, który ukończył, wszystkie trzy etapy wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018 otrzymał medal finishera. Impreza w Sopocie zakończyła zmagania kolarzy w edycji wiosennej, ale to jeszcze nie koniec kolarskich zmagań podczas Garmin MTB Series w tym roku. Na zawodników czeka jeszcze niezwykle atrakcyjna, druga część sezonu, kiedy to, tradycyjnie odbędzie się jesienna edycja cyklu. Zapisy na zawody w Wejherowie (23.09), Stężycy (30.09) i Rumi (07.10) ruszają już dzisiaj (poniedziałek – 23 kwietnia) o godz. 12:00!

COMMENTS

DISQUS: 0