Filip Hasse (Team Merx Wągrowiec) – Trzy wieże XC, Szczecin

Filip Hasse (Team Merx Wągrowiec) – Trzy wieże XC, Szczecin

Stanisław Nowak (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Rabka Zdrój
Jolanda Neff (Kross Racing Team): “kolarstwo górskie jest moim ulubionym!”
Wyniki – 11-12 maja 2019
Michał Topór (Superior Zator) – Strabag MTB Cup, Brno
Michał Pomorski (Warszawski Klub Kolarski) – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Austria

Mój trzeci wyścig w sezonie 2018 to tym razem Trzy Wieże w formule XC nad Jeziorem Szmaragdowym w Puszczy Bukowej zorganizowane przez Bartka Licznerskiego. Trasa liczyła 6 rund po 4 km z łączna sumą przewyższeń 1140m. Jak na początek sezonu i zachodniopomorskie warunki podjazdowo zjazdowe to spore wyzwanie.

W piękną słoneczną pogodę 15 kwietnia do rywalizacji stanęło 70 zawodników w tym zawodnicy z Niemiec.  Tuż po starcie jechałem na drugiej pozycji, pod koniec pierwszej rundy zdecydowałem się na podkręcenie tempa i wyszedłem na prowadzenie. Z każdą rundą moja przewaga stopniowo rosła, cały czas starałem się nie popełniać zbyt wielu błędów. Dodatkowo niosła mnie wspaniała atmosfera, jaką stworzyli dopingujący licznie rozstawieni na trasie kibice, którym bardzo dziękuję za motywację.

Wygrałem cały wyścig z 47 sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem z Niemiec Marco Hantschel oraz z ponad dwu i pół minutową nad trzecim Przemkiem Olejnikiem z Tryton Bike Team. Dodatkowo dziękuję Salon Rowerowy Bike Up Paweł Misiarz ze Szczecina za wsparcie techniczne i możliwość startu na rowerze Cannondale, który na wymagającej trasie super się sprawdził i pomógł w wygranej.

W tym sezonie wystartowałem również w Zachodniej Lidze MTB w Nierzymiu i Moryniu, gdzie zajmowałem kolejno 2 i 1 m-ce OPEN. Moje przygotowania do sezonu 2018 idą w dobrym kierunku, dzięki bardzo dobremu wparciu mojego Teamu Merx  Team Wągrowiec.

fot. kadroaktywnie

COMMENTS

DISQUS: 0