Włącz rower i sprawdź, jak lekko jedzie. KROSS zaprasza na testy eBike’ów

HomeINFORMACJE PRASOWE

Włącz rower i sprawdź, jak lekko jedzie. KROSS zaprasza na testy eBike’ów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Producent z Przasnysza startuje z testami swoich rowerów elektrycznych, które będą towarzyszyć podobnej weekendowej akcji dotyczącej rowerów szosowych i triathlonowych. Łącznie w kwietniu i maju przewidziano 6 testów w największych polskich miastach.

To wyjątkowa okazja, żeby wypróbować w akcji wszystkie modele eBike’ów czołowej marki w Polsce. Do testów będą udostępnione dwa kółka z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem – ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na najnowocześniejszym na rynku systemie Shimano Steps.

Pierwsze testy rozpoczną się 7 kwietnia w Krakowie, potem w kolejce są Wrocław (14 kwietnia), Katowice (21 kwietnia), Trójmiasto (28 kwietnia), Warszawa (5 maja), zaś ostatnia edycja ma być zorganizowana 19 maja w Poznaniu. Harmonogram i lokalizacje pokrywają się z kalendarzem akcji KROSS Road Ride, skoncentrowanej na także bezpłatnych testach rowerów szosowych oraz triathlonowych. Z eBike’ami będzie można zapoznać się wokół terenu zbiórki. Testy są otwarte dla wszystkich chętnych, ponieważ nie obowiązują żadne zapisy.

Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery – mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu firmy KROSS. – eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach. Na przykład podczas jazdy pod górę. Bardziej zaawansowani rowerzyści będą mieli dodatkową przyjemność z nauki wchodzenia w bandy i skoków podczas podjazdów. A nasz lokalny rynek zawsze naśladuje zachodni, gdzie elektryki dawno są już w powszechnym użyciu – podkreśla.

Podczas każdego eventu pracownicy i mechanicy KROSSA chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wytłumaczą, jak działa każdy z modeli rowerów elektrycznych. Pamiętajmy, że żeby wziąć udział w testach trzeba być zaopatrzonym we własny kask.

Ze wszystkimi terminami i szczegółowymi lokalizacjami akcji Włącz Rower w poszczególnych miastach zapoznamy się na stronie www.kross.pl/road_ride. Z kolei specyfikację techniczną każdego z eBike’ów KROSSA poznamy na witrynie www.kross.pl/pl/ebike. Warto także dodać, że okazja do przetestowania elektryków największego producenta w kraju nadarzy się podczas Bike Expo – Narodowego Testu Rowerowego Warszawie w najbliższy weekend, 24-25 marca.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0