Maratony Kresowe wystartują 25 marca w Białymstoku

Maratony Kresowe wystartują 25 marca w Białymstoku

Wyniki – 1-2 kwietnia 2017
OK Racing: PP XCO 2016 – Białystok
Plan na weekend 12/2018
Marta Turoboś i Patryk Kostecki najlepsi w przełajowym Pucharze Polski w Białymstoku
I Wyścig Sztafet Mieszanych MTB XC – Białystok [PR]

Międzynarodowe Maratony Kresowe rozpoczną dziesiąty sezon w najbliższą niedzielę 25 marca w Białymstoku.

Podobnie jak rok temu kolarze wystartują z malowniczo położonej Plaży Miejskiej Dojlidy. Faworytami na głównym dystansie BLU Maraton będą zawodnicy z Litwy Silvija Latozaite i Sarunas Pacevicius, zwycięzcy ubiegłorocznego wyścigu i klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych. Jednak zgłoszenia przysłało wielu innych znakomitych zawodników z Litwy, Białorusi i Wschodniej Polski, więc zapowiada się zacięta rywalizacja o miejsca na podium.

Na zawodników czeka malownicza trasa wzdłuż wybudowanej w 1886 r. kolei baranowicko-białostockiej. Jest ona obecnie praktycznie nieużywana. To rzadko odwiedzane tereny przez rowerzystów. Na urozmaiconej trasie na zawodników czekają rozległe panoramy, piękna Puszcza Knyszyńska, doliny rzek i urokliwe, podlaskie wioski. Wśród nietypowych atrakcji będzie m.in. mały tunel pod torami. Końcówka trasy została poprowadzona groblami wśród urokliwych dojlidzkich jeziorek.

Trudność trasy, jak na Maratony Kresowe nie jest najwyższa, ale trzeba pamiętać, że wyścig odbywa się w marcu. Dla wielu zawodników będzie to pierwszy wyścig po zimie, a może i pierwszy jazda w terenie. Chłodna aura i warunki terenowe dołożą dodatkowy stopień trudności. Zazwyczaj Województwo Podlaskie jest najchłodniejszym rejonem Polski. Jednak Białystok ominęły ostatnie śnieżyce, jakie przeszły przez większość Polski. Dzięki temu na trasie panują dobre warunki do jazdy. Także prognoza pogody na niedzielę jest bardzo optymistyczna. Zapowiadana jest dość ciepła i słoneczna pogoda.

Wyścigowi będą towarzyszyły jak zawsze dodatkowe atrakcje. Kolarze i kibice będą mogli przyjemnie spędzić czas przy ognisku. Na zawodników najkrótszego dystansu HurtowniaZabawek.pl Mikro Bicyklo będzie czekać wyjątkowa strefa animacji, która oferuje wszystko to, co może sprawić przyjemność maluchom. Dla starszych Grupa Ratownicza Medival przeprowadzi szkolenia z pierwszej pomocy przy użyciu fantomów. Takie umiejętności mogą się przydać nie tylko na trasach wyścigów.

Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0