Maja Włoszczowska na podium Pucharu Świata w Stellenbosch

Maja Włoszczowska na podium Pucharu Świata w Stellenbosch

Wyniki – 10-11 marca 2018
Objazd trasy Pucharu Świata w Stellenbosch
ABSA Cape Epic 2017 – etap VII – Grand Finale [stream]

Maja Włoszczowska po niesamowitym finiszu zajęła 5. Miejsce w pierwszym Pucharze Świata, który odbył się w południowo-afrykańskim Stellenbosch. Zawody wygrała Annika Langvad przed Pauline Ferrand-Prevot i Anne Tauber.

Zawody świetnie rozpoczęła Mistrzyni Świata Jolanda Neff, która wraz z Prevot nadawała ton rywalizacji. Neff pod koniec pierwszego okrążenia opadła nieco z sił i spadła
na 6. lokatę, tuż przed spokojnie jadącą Mają Włoszczowską.

Wyścig prowadziły na zmianę Prevot i Langvad. To właśnie między nimi miała rozstrzygnąć się walka o zwycięstwo. Francuska osiągnęła kilkanaście sekund przewagi i dopiero problemy techniczne Prevot pozwoliły Dunce wysunąć się na prowadzenie. Gonić próbowała Anne Tauber, jednak bez powodzenia.

Za jej plecami jechały Jolanda Neff i Catherine Pendrel oraz kilkanaście metrów później Włoszczowska. Zjechały się one na ostatniej rundzie, a odrabiać straty do tej grupy zaczęła jadąca na 7 pozycji Helen Grobert. Na ostatnim podjeździe zaatakowały Neff oraz Włoszczowska. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy dojechała do nich Grobert. W sprincie o 4. miejsce Niemka okazała się bezkonkurencyjna, a o dalszych lokatach rozstrzygnął foto-finisz. W nim lepsza okazała się Maja Włoszczowska i to ona stanęła na szerokim podium przed koleżanką z zespołu.

Dobry występ Jolandy Neff i Mai Włoszczowskiej pozwolił zwyciężyć drużynie Krossa w klasyfikacji kobiecych teamów.

W wyścigu mężczyzn startowali Fabian Giger i Bartłomiej Wawak. Lepszy wyścig zanotował Szwajcar, który ukończył zawody na 51.miejsce. Wawak po niezłym starcie stracił siły i finiszował na 74.lokacie.

Komentarze postartowe:

„6. miejsce dokładnie 6 tygodni po złamaniu obojczyka. Nie marzyłam nawet o starcie tutaj. Dodatkowo biorąc pod uwagę niewielką liczbę treningów w ostatnich tygodniach, jestem bardzo szczęśliwa z takiego początku cyklu pucharu świata. Z niecierpliwością czekam na powrót do reżimu treningowego. Muszę poprawić sprinty, gdyż ten dzisiejszy kompletnie mi nie wyszedł.” – powiedziała na mecie Jolanda Neff.

„Jestem zadowolona ze swojego startu. Obawiałam się tego wyścigu i myślałam, że będę walczyć o wynik w okolicach 20.miejsca. Mam spore braki w treningach i z powodu kilku chorób forma bardzo zimowa. Udało powalczyć się o podium pierwszego pucharu świata i to coś fantastycznego. Dodatkowo wspólnie z Jolandą wywalczyłyśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Finisz był trudny i specyficzny, zarówno dla mnie i dla Jolandy. Z jednej strony niekoniecznie chciałam walczyć z Jolką, z drugiej strony była atakująca nas Grobert. Mam nadzieję, że na następnych pucharach świata będziemy finiszować o dwie najwyższe lokaty.” – powiedziała na mecie Maja Włoszczowska.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0