Zawodnicy Kross Racing Team na podium w Hiszpanii

Zawodnicy Kross Racing Team na podium w Hiszpanii

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team): zajmuję się tylko i wyłącznie kolarstwem
Jolanda Neff czwarta w Mistrzostwach Świata w maratonie w Singen
Wyniki – 7-8 kwietnia 2018
[PR] Maja Włoszczowska 10. na Pucharze Świata w Mont Sainte-Anne
Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race 2019 [sportowe foto story]

Neff wygrywa, Włoszczowska trzecia, a Wawak drugi w Chelvie. 

Polka otworzyła sezon od mocnego uderzenia, meldując się na mecie deszczowego wyścigu w Chelvie na trzeciej pozycji. Wygrała jej koleżanka
z zespołu Krossa – Jolanda Neff.

Maja Włoszczowska słabo rozpoczęła wyścig w hiszpańskiej Chelvie, kończąc pierwsze okrążenie na piątej pozycji. Od startu mocne tempo nadała mistrzyni świata Jolanda Neff, która już na drugiej rundzie miała przewagę dwóch minut nad drugą Raiza Goulao Henrique.

Kilka sekund za nią podążały Włoszczowska, Chiara Teocchi i Rocia Garcia. Maja na czwartej rundzie złapała drugi oddech i dogoniła będącą na drugim miejscu Brazylijkę. Wydawało się, że drugie miejsce jest w zasięgu ręki. Raiza jednak miała lepszy finisz i to Maja stanęła na trzecim stopniu podium.

„Potrzebuję jeszcze tygodnia odpoczynku przed Pucharem Świata. Wymagająca trasa pokazała nad czym jeszcze popracować. Cieszy mnie to, że mimo nie najlepszego samopoczucia udało mi się powalczyć o podium. Cieszy mnie także wygrana Jolandy z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. Sama po licznych chorobach mam liczne zaległości, ale zrobię co się da aby w RPA wywalczyć jak najlepszą pozycję” – powiedziała na mecie Maja Włoszczowska.

W wyścigu mężczyzn ton rywalizacji nadawał Bartłomiej Wawak. Na jego kole cały wyścig jechał Giole Bertolini. Na ostatniej rundzie Włoch odjechał Polakowi – ostatecznie Bartek ukończył zawody na drugiej lokacie.

Wysoka forma zawodników Kross Racing Team to dobry zwiastun przed pierwszym Pucharem Świata, który już za tydzień w RPA.

COMMENTS

DISQUS: 0