Kolarskie ściganie zimą – Rusza Tour de Bike Atelier 2018

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolarskie ściganie zimą – Rusza Tour de Bike Atelier 2018

Czas wjechać w góry! Bike Atelier MTB Maraton w niedzielę w Ustroniu
Emocjonujący finał Tour de Bike Atelier w Sosnowcu
Odetchnij na rowerze od polskiej zimy. Wybierz Hiszpanię i Bike Atelier Camp
Gotówkę zostaw w kieszeni – kupuj na raty 0%
Tour de Bike Atelier na półmetku

W tym sezonie w cyklu wyścigów na nowoczesnych trenażerach znalazły się trzy miasta – Katowice, Nowy Sącz i Kartuzy. Ściganie rozpocznie się 14 lutego.

Niska temperatura, zła jakość powietrza i smog często sprawiają, że rezygnujemy z wyjścia na rower. Nie trzeba jednak rezygnować z pedałowania. Wystarczy trenażer i można spokojnie ćwiczyć, niezależnie od warunków na dworze – mówi Aleksander Zając, organizator Tour de Bike Atelier. – Dla tych, którym brakuje zimą rywalizacji i nie mogą doczekać się pierwszych, kolarskich startów przygotowaliśmy serię wyścigów na trenażerach. Jest to świetna okazja do sprawdzenia swojej formy na tle rywali, aktywnego spędzania czasu i walki o ciekawe nagrody.

Uczestnicy będą rywalizować na rowerach szosowych Merida, połączonych z komputerem oraz najwyższej klasy trenażerami włoskiej marki Elite (model Drivo). Obciążenie będzie rosnąć lub maleć zgodnie z ukształtowaniem terenu, prezentowanego na ekranie. Każdy zawodnik będzie mógł się poczuć jak zawodowy kolarz, gdyż wykorzystywane będą szosy i podjazdy znane z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich. Do pokonania będą krótkie odcinki, których przejechanie powinno zająć maksymalnie ok. 20 minut. – Dystans będzie na tyle krótki, by był w zasięgu każdego startującego, ale też na tyle długi, by można się było porządnie zmęczyć. Żeby zwyciężyć trzeba będzie dać z siebie wszystko – zapowiada Aleksander Zając. Można wystartować albo na własnym rowerze szosowym albo skorzystać z roweru przygotowanego przez organizatorów. Udział jest bezpłatny, wystarczy skontaktować się bezpośrednio z danym sklepem (telefonicznie, e-mailem lub osobiście) i ustalić swoją godzinę startu.

Jak, gdzie, kiedy?

Tour de Bike Atelier w sezonie 2018 składać się będzie z 3 niezależnych od siebie etapów. Każdy odbędzie się w innej miejscowości, w różnych częściach Polski. Inauguracja zmagań będzie miała miejsce w Walentynki, w Katowicach, 14 lutego (14-16 lutego eliminacje, finał 17 lutego). Kolejne etapy zostaną przeprowadzone w sklepach Bike Atelier w Nowym Sączu (21-23 lutego eliminacje, 24 lutego finał) i Kartuzach (28.02 – 02.03 eliminacje, finał 3 lutego).

Każda z edycji podzielona będzie na eliminacje, w których wystartować może każdy, oraz finału, w którym do walki stanie 8 osób, z najlepszym wynikiem z kwalifikacji. Poszczególne wyścigi wygra ta osoba, która najszybciej pojedzie w biegu finałowym. Na pierwszą „trójkę” czekają nagrody – bony zakupowe do sklepów Bike Atelier, na kwotę 300, 200 i 100zł. Wyjątkowo w tym roku nie będzie prowadzona klasyfikacja generalna. Sponsorami i partnerami wyścigów są: Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie, ogumienie CST oraz Maxxis, marki Controltech, Diadora, Elite, Maxxis i Sportful. O nawodnienie uczestników zadba renomowana marka Power Bar, dostawca suplementów dla sportowców, której produkty można znaleźć w sklepach Bike Atelier.

REGULAMIN
Program Tour de Bike Atelier 2018:

14 – 17 lutego – Bike Atelier Katowice: eliminacje 14 – 16 lutego w godz. pracy sklepu, finał 17 lutego w wyznaczonych godzinach, ul. Sokolska 27, 40-086 Katowice, +48 32 259 92 28, katowice@bikeatelier.pl

21 – 24 lutego – Bike Atelier Nowy Sącz: eliminacje 21 – 23 lutego w godz. pracy sklepu, finał 24 lutego w wyznaczonych godzinach, ul. Lwowska 103, 33-300 Nowy Sącz, +48 575 559 606, nowysacz@bikeatelier.pl

28.02 – 3.03 – Bike Atelier Kartuzy: eliminacje 28 lutego – 2 marca w godz. pracy sklepu, finał 3 marca w wyznaczonych godzinach, ul. Węglowa 1, 83-300 Kartuzy, +48 58 685 32 92, kartuzy@bikeatelier.pl

COMMENTS

DISQUS: 0