Jolanda Neff z podwójnym złamaniem

Jolanda Neff z podwójnym złamaniem

REKLAMA
Plan na weekend 11/2018
Adrian Jusiński (TRW MTB Team) – Mała Liga XC, Celestynów / Mazury MTB, Mikołajki
Plan na weekend 36/2017
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Polski XCO, Pcim
Plan na weekend 24/2018

Podczas Pucharu Świata w Hoogerheide na czwartym okrążeniu doszło do zderzenia Pauline Ferrand Prevot i Jolandy Neff. O ile Francuzka wyszła z incydentu tylko ze stłuczeniami, o tyle w przypadku Szwajcarki okazało się, że doszło do podwójnego złamania – lewego obojczyka oraz prawego łokcia.

Tego rodzaju kontuzja, zwłaszcza w świetle zbliżającego się letniego sezonu cross country niestety wymaga czasu na regenerację oraz rehabilitację. W związku z tym podjęta została decyzja nie tylko o opuszczeniu Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym w holenderskim Valkenbergu, ale także pierwszego Pucharu Świata w cross country, który zaplanowany był na drugi weekend marca w Stellenbosch (RPA).

Zaistniałą sytuację tak komentuje Tomasz Swierczyński, manager Kross Racing Team:

Niestety pechowo zakończył się nasz wyjazd do Hoogerheide. Dla Jolandy jest to tym bardziej przykre, że nastąpiło tydzień przed mistrzostwami świata, do których się szykowała, i na których chciała powalczyć. Zdecydowaliśmy wspólnie, że należy spokojnie podejść do jej powrotu do zdrowia, dlatego Jolanda nie pojedzie na Puchar Świata w RPA. Życzymy jej powrotu do zdrowia, kibicom i sponsorom dziękujemy za okazane wsparcie. Będziemy was na bieżąco informować o zdrowiu Jolki.

Informacja prasowa Kross Racing Team:

Zawodniczka Kross Racing Team poddana zostanie dzisiaj operacji zespolenia lewego obojczyka. Badanie medyczne potwierdziło również złamanie prawego łokcia. Neff wywróciła się podczas Pucharu Świata w cyclocrossie w Hoogerheide.

Wczoraj czułam się bardzo dobrze podczas wyścigu i czerpałam przyjemność w rywalizacji w wyścigach przełajowych. Najgorszy nie jest dla mnie ból, ale świadomość, że opuszczę mistrzostwa świata za tydzień. Razem z zespołem podjęliśmy decyzję, że nie pojadę do Stellenbosch na pierwszą rundę pucharu świata w kolarstwie górskim. Chcę być w pełni zdrowa i gotowa w Albstadt. Chciałabym podziękować mojemu zespołowi Kross Racing Team: Magdzie, Kornelowi i Tomkowi oraz mojemu tacie za zaangażowanie i wsparcie moich startów w wyścigach przełajowych. – powiedziała Jolanda Neff.

Jolanda Neff i Kross Racing Team dziękują wszystkim fanom za pomoc i wsparcie. Będziemy informować Was na bieżąco o postępach w rehabilitacji.

COMMENTS

DISQUS: 0