Wyniki – 28 grudnia 2017-2 stycznia 2018

Wyniki – 28 grudnia 2017-2 stycznia 2018

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2016 – wyniki #2
Wyniki 2-4 grudnia 2016
CX Zolder 16 – skróty i powtórki [wideo]

Niby weekend, niby święta, a jednak ściganie trwało prawie bez przerwy, bo w kilka dni odbyło się kilkanaście wyścigów. Wiele z nich o dużą stawkę, łącznie z Pucharem Świata w Zolder. Ostatnie dni roku to m.in. nocny Superprestige w Diegem, Azencross oraz Grand Prix Sven Nys zaliczane do serii DVV verzekeringen czy EKZ Cross Tour w Szwajcarii.

Już w nowym roku, 2 stycznia na EKZ Cross Tour zwycięstwem sezon 2018 otworzyła Jolanda Neff z Kross Racing Team.

Jolanda Neff gewinnt die EKZ CrossTour in Meilen!

Opublikowany przez EKZ CrossTour na 2 stycznia 2018


Także w Polsce podjęto się próby zorganizowania nocnego wyścigu przełajowego. Wyszło dobrze, a za rok pewnie będzie jeszcze lepiej, bo jest duża szansa na to, że wyścig odbędzie się jak należy w sobotę, a nie w piątek. W tym roku niefortunny termin zaowocował niestety bardzo słabą frekwencją. W najważniejszym wyścigu, elity mężczyzn, na początku rywalizacji we trzech odjechali Marek Konwa, Adam Żuber i Bartosz Mikler. Po jakimś czasie zostali tylko Konwa i Mikler. Niestety Bartosz miał problem z przerzutką, co kosztowało go kilka sekund, które wystarczyły Markowi na zbudowanie przewagi i dowiezienie jej do mety (5 sekund).

W sobotę ORLEN Puchar Polski odbył się we Włoszakowicach koło Leszna, gdzie ponownie triumfowali Marek Konwa i Magdalena Sadłecka.

Naprawdę WARTO obejrzeć materiał wideo z Włoszakowic przygotowany przez SportoweFakty. Taka jakość, gdyby powstawałaby regularnie, wyniosłaby polskie kolarstwo na dużo wyższy poziom medialnie…

Swoje podsumowanie przygotowała także Telewizja Leszno – wideo z obu wyścigów można obejrzeć poniżej:

fot. EKZ CrossTour


ŚWIAT


DVV verzekeringen trofee - Azencross - Loenhout, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – Corendon-Circus
  2. Wout van Aert – Crelan-Charles
  3. Toon Aerts – Telenet Fidea Lions

  1. Sanne Cant – Corendon-Circus
  2. Lucinda Brand – Holandia
  3. Katherine Compton – USA

Cyclocross Bredene - Bredene, Belgia

  1. Wout van Aert – Crelan-Charles
  2. Mathieu van der Poel – Corendon-Circus
  3. Quinten Hermans – Telenet Fidea Lions

  1. Maria Alice Arzuffi – Steylaerts-Betfirst
  2. Helen Wyman – Wielka Brytania
  3. Loes Sels – Crelan-Charles

Telenet Superprestige Diegem - Diegem, Belgium

  1. Mathieu van der Poel – Corendon-Circus
  2. Wout van Aert – Crelan-Charles
  3. Laurens Sweeck – Era-Circus

  1. Sanne Cant – Corendon-Circus
  2. Pauline Ferrand Prevot – Canyon Factory Racing
  3. Maud Kaptheijns – Crelan-Charles

Grand Prix Sven Nys - DVV verzekeringen trofee - Azencross - Baal, Belgia

  1. Mathieu van der Poel – Corendon-Circus
  2. Wout van Aert – Crelan-Charles
  3. Corne van Kessel – Telenet Fidea Lions

  1. Katherine Compton – USA
  2. Annemarie Worst – Era-Circus
  3. Maud Kaptheijns – Crelan-Charles

EKZ CrossTour - Meilen, Szwajcaria

  1. Quinten Hermans – Telenet Fidea Lions
  2. David van der Poel – Corendon-Circus
  3. Fabien Canal – Francja

  1. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  2. Christine Majerus – Luksemburg
  3. Sina Frei – Ghost Factory Racing
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric – miejsce 15 / +8:32


POLSKA


Nocny Wyścig Przełajowy Konwa Bike Race - Leszno

Elita


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport
  3. Adam Żuber – Ośka Warszawa

Kobiety open


  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Adrianna Stępniewska – Pabianickie Towarzystwo Cyklistów (U23)
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

U23


  1. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin
  2. Bartosz Świerblewski – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Beniamin Chojnacki – LKS Trasa Zielona Góra

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Piotr Mierzyński – KKS Gostyń
  3. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk

Cyklosport


  1. Adam Adamkiewicz – Real 64sto Leszno
  2. Przemysław Rozwałka – StrefaSportu.pl MW Invest
  3. Michał Górniak – Rybczyński Team

Masters I


  1. Szczepan Paszek – Bikestacja.pl/KCNC
  2. Paweł Arciszewski – Renault Team
  3. Artur Staniec – Warszawski Klub Kolarski

Masters II


  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  3. Przemysław Janik – Nierzeszony

Masters III


  1. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa
  2. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk
  3. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric

Masters IV


  1. Andrzej Misina – GK Gliwice
  2. Marian Kłos – Diversey Team
  3. Zbigniew Walczak – Niezrzeszony

ORLEN Puchar Polski - Włoszakowice

Elita


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)

U23


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Bartosz Świerblewski – MLUKS Victoria Jarocin
  3. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin

Kobiety Open


  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Adrianna Stępniewska – KK Skan Bike Team Opoczno
  3. Barbara Borowiecka – KS Niewidomych Omega

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Hubert Drobek – LKS Trasa Zielona Góra
  3. Krzysztof Domin – Domin Sport

Juniorka


  1. Nicole Ostojska – LKS POM Spartherm
  2. Patrycja Hałubińska – KS Społem Ulisse Centra Łódź
  3. Maja Masiowska – LKS Trasa Zielona Góra

Cyklosport


  1. Przemysław Rozwałka – StrefaSportu.pl MW Invest
  2. Adam Adamkiewicz – Real 64sto Leszno
  3. Michał Górniak – Rybczyński Team

  1. Cecylia Czarotryska – PIU PIU Catering Pożywny
  2. Martyna Szudra – Leszczyński Klub Speedrowerowy

Masters I


  1. Piotr Rakiewicz – Gucwa Velo Trainer
  2. Maksymilian Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Paweł Lempart – Team Sport

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Rafał Chmiel – Niezrzeszony
  3. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski

Masters III


  1. Aleksander Gawryluk – Diversey Team
  2. Sławomir Frejowski – MGLKS Olimpijczyk
  3. Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa

Masters IV


  1. Andrzej Misina – GK Gliwice
  2. Marian Kłos – Diversey Team
  3. Zbigniew Walczak – Niezrzeszony

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0