Podkarpacka Liga Rowerowa – kalendarz 2018

HomeZapowiedzi

Podkarpacka Liga Rowerowa – kalendarz 2018

Podkarpacka Liga Rowerowa zaczynała od organizacji wyścigów dla dzieci i młodzieży. Od sezonu 2017 wprowadzone zostały kategorie dorosłe, co przełożyło się zarówno na wzrost frekwencji, jak i na popularyzację cross country na Podkarpaciu. W sezonie 2018 odbędzie się sześć wyścigów.

Podkarpacka Liga Rowerowa – kalendarz 2018:

  • 2 maja 2018 – Ustrzyki Dolne
  • 20 maja 2018 – Bóbrka
  • 10 czerwca 2018 – Stobierna
  • 22 lipca 2018 – Wietrzno
  • 18 sierpnia 2018 – Jedlicze
  • 15 września 2018 – Dukla

Poniżej krótka charakterystyka wybranych miejscowości:

Ustrzyki Dolne

Leżą na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej, którą warto przejechać na rowerze. Długość wielkiej pętli bieszczadzkiej wynosi 144 km. Droga ma wiele odcinków z pięknymi widokami na góry i łączy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje turystyczne. Przebiega przez Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy, Bieszczadzki Park Narodowy, Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Park Krajobrazowy Gór Słonnych. Ustrzyki Dolne mają najbardziej rozbudowaną infrastrukturę narciarską w woj. podkarpackim, dlatego nazywane są często zimową stolicą tego województwa.

Stobierna

Miejscowość dawnego powiatu dębickiego, leży na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej. Ostaniami laty podjęto staranie, by w lepszy sposób wykorzystać walory letniskowe i turystyczne Stobiernej. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku powstał wyciąg narciarski. Kolarze górscy mogą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie na Stoku Narciarskim w Stobiernej.

O walory trudności tras dba miejscowy klub rowerowy DKK Gryf Dębica. Na zawodników czekają dwie trasy, dla najmłodszych uczestników wynosi ok. 500m zaś dla dorosłych wymagająca pod względem kondycyjnym pętla mierząca ponad 2600 m, która biegnie obok atrakcji turystycznych, jakimi są muzeum owadów oraz rekonstrukcja osady słowiańskiej.

Jedlicze

Genezy nazwy miejscowości doszukiwać się można w prasłowiańskim słowie „jedla”, które oznacza jodłę. Nazwa ta została podczas zaboru austriackiego przekształcona na bliższe miejscowemu językowi Jedlicze. W Jedliczu warto zobaczyć neogotycki kościół z 1925, a także zespół pałacowo-parkowy.

Każdego roku w miejscowym parku odbywa się wyścig kolarzy MTB Grand Prix Gminy Jedlicze, a który w tym roku został wpisany w kalendarz Podkarpackiej Ligi Rowerowej. W Jedliczu prężnie działa klub kolarski Jedlicze Team.

Dukla

Miasto położone nad Jasiołką, u podnóża góry Cergowej (716 m n.p.m.) na północnym skraju Beskidu Niskiego, 17 km od granicy ze Słowacją.

W ostatnich latach powstało kilka tras rowerowych o różnym stopniu trudności.Na terenach dukielszczyzny co roku organizowana przez MOSiR Dukla jest jedna z rund maratonów Cyklokarpaty, bardzo wymagający wyścig etapowy Dukla Wolf Race oraz cykl wyścigów w formule XC Podkarpacka Liga Rowerowa. Gratką dla kolarzy jest możliwość ścigania się w sąsiedztwie bardzo ciekawego Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Wietrznie warto poświęcić czas i przejechać ścieżkę tematyczną „Tam gdzie chadzali wojowie” oraz skorzystać z kilku dobrze oznaczonych tras rowerowo-pieszych.Więcej informacji na stronie internetowej cyklu oraz fanpage,a wszystkie najnowsze informacje o kalendarzu 2018 w kraju i za granicą dowiesz się klikając tu.

COMMENTS

DISQUS: 0