Wyniki ankiety 2017 [trendy / trening / suple / kawa]

HomeOpinie

Wyniki ankiety 2017 [trendy / trening / suple / kawa]

2017 jest dla nas rekordowy pod każdym względem. Rok się nie skończył, a my już po raz pierwszy w historii mamy na liczniku milion odsłon. Czwarty sezon ankiety podsumowującej sezon przeszedł moje wszelkie oczekiwania. Między sobą rozmawialiśmy, że 1500 ankiet to będzie na prawdę satysfakcjonujący wynik. A tu okazało się, że ankieta w sumie została wypełniona 3182 razy!!!

Ilość oddanych głosów także mocno przełożyła się na to jakie wnioski można z niej wyciągnąć. Po pierwsze budując ankietę starałem się, żeby każdy kto uprawia kolarstwo, a nie jeździ na rowerze, znalazł coś dla siebie. I tak zarówno szosowcy, jak i kolarze grawitacyjni mieli pole do popisu. Jednak nie wziąłem pod uwagę, że ankietę będą chcieli wypełnić także zwykli rowerzyści… Ale skoro już tu są, to możemy jasno zobaczyć jak bardzo niszowe jest to, czym sami się zajmujemy.

Trendy to w zasadzie jeden trend w ostatnich latach – e-rowery. Jak się okazuje zdecydowana większość z Was nie miała z nimi żadnej styczności, a tylko niewielki procent z Was rozważa zakup takowego w bliskiej przyszłości. I jeśli już, to zdecydowanie rower górski.

Trenujecie głównie sami, choć z roku na rok przybywa osób korzystających z usług trenerów personalnych. A jeśli trenerzy personalni to także i wyposażenie pomagające w odpowiednim monitoringu wykonywanej pracy. Po pierwsze pomiar mocy, z roku na rok przybywa jego posiadaczy i nie maleje liczba osób, które planują jego zakup w bliskiej przyszłości. Podobnie jest z badaniami wydolnościowymi, coraz więcej z Was je robi i coraz więcej także planuje. Zimą trenujecie przede wszystkim na rowerze czyli w imię zasady „nie ma złej pogody na rower, tylko złe ubranie”. Nie zapominacie o siłowni, ale także ćwiczeniach ogólnorozwojowych – ćwiczycie w domu, biegacie, pływacie. Dobrze!

A treningi najchętniej zapisujecie za pomocą smartfonów (tu rządzi przede wszystkim Android), a platformy z których korzystacie najchętniej to Strava oraz Endomondo.

Jak trening to i suplementacja. Rynek jest bardzo rozdrobiony, liderami są Nutrend oraz Olimp, ale zyskują także mniejsze „bardziej zdrowe” a raczej naturalne produkty.

Po treningu przychodzi czas na masaż. A jak masaż to warto mieć ogolone nogi, żeby mniej bolało. Jednak blisko 3/4 z Was tego nie robi. Pewnie dlatego, że nie korzystacie z masażu. Zapytam Was o to za rok :)

Kolarstwo to także przyjemność picia dużej ilości kawy ;) Jednak blisko 1/4 z Was tak nie uważa. Reszta najchętniej pije espresso, ale w czubie są także mleczne odmiany – latte czy cappucino. Sporo Was nie pogardzi także klasyczną plujką czyli „po turecku” ;)


COMMENTS

DISQUS: 0