Kolarskie prezenty na każdą okazję

HomeOpinie

Kolarskie prezenty na każdą okazję

Boże Narodzenie, urodziny, imieniny, rocznica – każdy pretekst jest dobry do tego, żeby obdarować bliską osobę. Sprawa się komplikuje jeśli mamy do czynienia z kolarzem, który z założenia raczej wszystko ma. Oczywiście poza rowerem, bo w imię zasady n+1 nigdy nie ma się dostatecznej liczby rowerów. Ma też pewnie komplet odzieży, akcesoriów, które starannie dobierał na przestrzeni lat. Szkoda więc kupić coś, co trafi do kąta albo przez kolejne miesiące będzie tylko zbierać kurz… Jest jednak kilka rzeczy, które sprawdzą się w zasadzie w przypadku każdego, niezależnie od okazji i co ważne można je kupić bez wychodzenia z domu, z dostawą na maila!

Pakiet startowy na zawody

Niezależnie czy szosa czy mtb, w kraju zawodów jest ogromny wybór. Jeśli wiesz, że osoba obdarowywana regularnie się ściga to możesz kupić jej pakiet startowy na zawody. to może być pojedynczy wyścig jak Tour de Pologne Amatorów, jeden z wyjątkowych maratonów rozgrywanych w kraju, pakiet na całą serię zawodów (np. Mazury MTB) albo wyprawa na niezapomnianą przygodę, jaką jest wyścig etapowy. Trudno tu nie wspomnieć o owianych legendą Beskidy MTB Trophy oraz Sudety MTB Challenge.

Jeśli wiesz, że obdarowana osoba zdecydowała się już np. na etapówkę, to na pewno z radością przyjmie prezent w postaci vouchera na masaż czy serwis roweru między etapami. Dzięki temu będzie miała więcej czasu na regenerację, a wspomnienie rywalizacji będzie jeszcze lepsze.

Zadbaj o zdrowie kolarza

Badania wydolnościowe nie uczynią z Ciebie zawodowca, ale powiedzą dość dokładnie w jakim miejscu się znajdujesz jeśli chodzi o dyspozycję. Liderem na polskim rynku jest 4SportLab, gdzie regularnie sprawdzają się czołowi Polscy kolarze. Jeśli nie badania wydolnościowe, to może te ogólne – wskazane jest, by każdy uprawiający regularnie sport przynajmniej raz w rok zrobił badania serca oraz krwi. Taki pakiet badań wykupisz w dowolnej przychodni.

Druga rzecz to poprawna pozycja na rowerze i w konsekwencji eliminacja bólu, dyskomfortu czy drętwienia. Tu z pomocą przychodzi bikefitting. W zasadzie w każdym większym mieście można go zamówić albo wybrać się na wspólną wycieczkę do któregoś z dużych miast. Bardzo dobrą renomę mają studia bikefitting m.in. w Airbike czy Veloarcie.

Na krótko w marcu?

Niezależenie czy zima jest łagodna czy ostra, spędzanie wielu godzin na rowerze w takiej aurze nie jest przyjemne. Zanim jeszcze zrobi się ciepło możecie uciec do któregoś z południowych krajów, gdzie upał nie będzie jeszcze doskwierać, za to będą idealne warunki do jazdy na rowerze. Oczywiście może być Calpe, ale równie dobrze sprawdzą się także inne południowe rejony Europy – Chorwacja, Włochy, Portugalia czy któreś z wysp. Możesz kupić wyjazd na zgrupowanie, ale możesz kupić tylko bilety na samolot – resztę zaplanujecie wspólnie.

Karty podarunkowe

Karty podarunkowe to temat rzeka – do tych najbardziej ogólnych do sklepów z ogromnym asortymentem – DecathlonBikester.pl czy Velo przez bardzo konkretne połączone z usługami – abonamenty Strava Premium czy Zwift.

Kolarstwo w telewizorze przez okrągły rok

No może nie 365 dni, ale od stycznia do listopada czasem codziennie, czasem co kilka dni można na Eurosporcie oglądać kolarską rywalizację na żywo. Świat idzie do przodu, więc nie trzeba już rozsiadać się przed telewizorem – mobilny dostęp do Eurosport Playera jest jak znalazł. Roczny abonament to wydatek rzędu 69 złotych.

Kolarskie skarpetki

Tych po prostu nigdy zbyt wiele, a wybór naprawdę ogromny…

A może sam sobie spraw prezent? Razem z Trezado mamy dla Was 15% rabatu na uszczelniacz oraz 8% rabatu na wszystkie inne produkty w sklepie BikeTires.pl. Wystarczy użyć tego linka i podać kod: „mtbxc2017”.

COMMENTS

DISQUS: 0