Puchar Polski CX w najbliższy weekend w Białymstoku

HomeINFORMACJE PRASOWE

Puchar Polski CX w najbliższy weekend w Białymstoku

Już w najbliższą niedzielę, 17 grudnia w Białymstoku, odbędzie się przedostatni w tym roku wyścig Orlen Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Prezydenta Białegostoku. Zawodnicy będą ścigać się w scenerii zabytkowego Parku Lubomirskich.

Urokliwe alejki, wiekowe drzewa, zbiorniki wodne będą atrakcyjnym tłem do rywalizacji najlepszych kolarzy naszego kraju. Autorem trzykilometrowej rundy jest niezwykle doświadczony trener Wiesław Grabek, prezes klubu UKS Wygoda Białystok, który kilka dni temu skończył 70 lat!

O czołowe pozycje będą walczyć także zawodnicy z Białegostoku. Wśród nich jest najlepszy aktualnie junior Polski – Piotr Kryński. Na niedawnych mistrzostwach Europy zawodnik reprezentujący obecnie drużynę Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zajął znakomite 10. miejsce. O zwycięstwo w kategorii Junior Młodszy będzie walczył Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok), który w tym sezonie wygrał już kilka edycji. Na podium w poprzednich wyścigach Orlen Pucharu Polski stawała także jego koleżanka klubowa Aleksandra Jackiewicz.

Rywalizacja będzie toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym wśród weteranów w kategoriach Masters. Swoich sił będą mogli spróbować zwykli amatorzy. Kolarstwo przełajowe jest bardzo widowiskową dyscypliną, więc to także atrakcyjna propozycja na „dotlenienie” się wśród parkowych alejek przez kibiców. Szczególnie, że nie trzeba kupować biletów :-)

Zdjęcia: Marcin Czajkowski

COMMENTS

DISQUS: 0