Zaprezentowano trasę Beskidy MTB Trophy 2018

HomeZapowiedzi

Zaprezentowano trasę Beskidy MTB Trophy 2018

Nie ma na świecie innego miejsca, gdzie występuje tyle rodzajów błota, gdzie słońce przełomu maja i czerwca może spiec skórę, a niepozorne Beskidy wyciągną z Ciebie ostatnie zapasy energii. Wszystko to tylko w Istebnej i tylko na Beskidy MTB Trophy, które w 2018 roku wystartuje po raz dwunasty.

Organizatorzy własnie opublikowali trasę wyścigu która prezentuje się jak zwykle okazale. Już od kilku lat uczestnicy mogą wybierać między dystansem długim (classic) i krótszym (mega). Niewątpliwie ten zabieg tchnął w Trophy nowego ducha i etapówka w roku na rok zyskuje coraz więcej zainteresowania zawodników z kraju i ze świata.

Zawodnicy dystansu długiego będą mieli do pokonania przez cztery dni niemal 300 km i ponad 10 500 w pionie. Na dystansie mega odpowiednio 200 km i ponad 7 500 m w pionie. Trasa wygląda następująco:


Etap 1: Wielka Racza

DYSTANS: 69 km / 45 km
PRZEWYŻSZENIE: 2533 m / 1636 m
Wielka Racza – niekwestionowanej królowa 11 lat historii „Beskidy MTB Trophy”. Po edycji 2018 Wielka Racza „odpocznie” jakiś czas od tras naszego wyścigu. Kto poznał ją i single ciągnące się grzbietem od Przegibka w tym kierunku, ten wie, że jazda tym odcinkiem to połączenie nieustannej radochy i walki z tym co pod kołami.


Etap 2: Rysianka

DYSTANS: 76 km / 59 km
PRZEWYŻSZENIE: 2649 m / 2059 m
Nie pożałujesz, że wybrałeś dystans Classic – na nim jeden z najdłuższych i najlepszych zjazdów całej historii wyścigów MTB w Polsce. Ale spokojnie, zawodnicy z MEGA też poczują się wyróżnieni – na nich dla odmiany czeka najcięższy podjazd całego MTB Trophy 2018 (6 km i ponad 650 „pionowych metrów”). Wspólne odcinki na obu dystansach to solidne MTB dzielone pięknymi widokami.


Etap 3: Klimczok

DYSTANS: 75 km / 46 km
PRZEWYŻSZENIE: 2983 m / 1812 m
Wertykalne 3 tysiące metrów przygotowane dla dystansu Classic. MEGA tego dnia „odpoczywa” bo dla odmiany to ich najłatwiejszy etap i „skromne” 1800 metrów w górę. Jeśli jednak ktoś spodziewa się tylko wyłącznie skupienia na przemieszczeniu się w pionie i poziomie, to niech lepiej się obudzi. Na tym etapie czekają na Was jedne z szybszych i bardziej niebezpiecznych zjazdów na całym MTB Trophy 2018.


Etap 4: Czantoria

DYSTANS: 60 km / 52 km
PRZEWYŻSZENIE: 2420 m / 2031 m
Ten etap to po prostu jeden niekończący się „hajlajt”. Stare sprawdzone odcinku wokół Wielkiego Stożka połączone w 2017 roku z najlepszymi singlami i technicznymi zjazdami po polskiej i czeskiej stronie. Zjazd do osady Kolibska czy finalny zjazd do mety z Kiczorów. Jeśli jeszcze ich nie znasz, pokochasz je. Jeśli nie pokochasz, to na mecie umyj rower i sprzedaj go! Pomyśl o spokojniejszym zajęciu… Może szachy?


ZAPISY NA BESKIDY MTB TROPHY 2018


 

COMMENTS

DISQUS: 0