Ochraniacze na buty Endura MT500 Plus

HomeSprzęt

Ochraniacze na buty Endura MT500 Plus

Wbrew pozorom Endura nie postanowił wesprzeć rządowego programu, ale w sumie coś w tym jest, bo przygotowała produkt specjalnie dla pewnej grupy rowerzystów.

Na fali rozwijania się nurtu enduro, nomen omen Endura postanowiła zadbać o ciepło i suchość stóp wszystkich riderów używających platformowych pedałów i płaskich butów. Buty do „cięższego” MTB często mają dużo masywniejszy kształt niż buty sportowe i najzwyczajniej nie pasują do większości ochraniaczy na buty. Profil nowych ochraniaczy MT500 idealnie nadaje się do tego typu butów.

Ochraniacze zrobione są z neoprenu z domieszką nylonu dzięki czemu konstrukcja jest solidna i zapewni suchość. Zapinane są na duży rzep z tyłu nogi, a obok niego wbudowane są panele odblaskowe. Pod rzepem jest małe ucho, które ułatwia wkładania buta w ochraniacz.

Podeszwa to solidna i sztywna guma, podobny materiał mamy na czubku buta. Oprócz ochrony, guma ma za zadanie dać także dodatkową przyczepność która w błotnistym lub śniegowym terenie może się przydać podczas podchodzenia z rowerem.

Więcej o ochraniaczach na stronie producenta.

COMMENTS

DISQUS: 0