3 najpopularniejsze uchwyty rowerowe w roku 2017

3 najpopularniejsze uchwyty rowerowe w roku 2017

REKLAMA
Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzstwa Świata CX – Bogense, Dania
[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: świetny debiut Konstancina-Jeziorny
Zawodnicy z Volkswagen Samochody Użytkowe wystartowali w Val di Sole i w Sudetach
Prawdopodobnie najbardziej epicki wyścig etapowy sezonu już w ten weekend
Ścigaj się zimą w Bike Atelier! [PR]

W 2017 r. miłośnicy rowerów, którzy decydowali się na zakup dachowego uchwytu rowerowego, wybierali najczęściej modele z mocowaniem za ramę roweru – wynika z danych sprzedażowych sieci dystrybucyjnej polskiej firmy Taurus, jednego z liderów rynku. Największą popularnością cieszyły się modele Whispbar WB201, Thule FreeRide 532 oraz Taurus BikeUp Pro.

Z danych sprzedażowych sieci dystrybucyjnej firmy Taurus wynika, że w mijającym roku największym powodzeniem cieszyły się uchwyty Whispbar WB201, Thule FreeRide 532 oraz Taurus BikeUp Pro. Pierwszy z nich to bagażnik klasy premium, którego cena wynosi obecnie 499 zł. Pozostałe dwa modele są tańsze (239 zł). Wszystkie trzy uchwyty to bagażniki z mocowaniem za ramę. Jak wskazuje Taurus, czyli czołowy polski producent i dystrybutor bagażników, boxów dachowych i łańcuchów przeciwśnieżnych, od dłuższego czasu w segmencie uchwytów rowerowych, które montuje się na dachu samochodu, wyraźnie większą popularnością cieszą się modele z mocowaniem za ramę roweru.

„To głównie efekt wygody. Mając taki uchwyt, nie trzeba np. zdejmować koła i nie ma konieczności wyboru adapterów do różnych osi. Oczywiście nie znaczy to, że jest to rozwiązanie lepsze od bagażników z mocowaniem za widelec roweru. Zamocowanie za widelec zapewnia bowiem większą stabilność przewożonego sprzętu. Uchwyty tego typu najczęściej wybierają posiadacze droższych rowerów z ramami wykonanymi z włókien węglowych” – komentuje ekspert firmy Taurus, Bartłomiej Markiewicz. Kolejny sezon ma przynieść zmiany w segmencie dachowych uchwytów do przewozu rowerów. Jak zapowiada Bartłomiej Markiewicz, w 2018 r. na rynku pojawią się nowe uchwyty z mocowaniem za przednie koło, które w założeniu będą łączyć w sobie stabilność uchwytów z mocowaniem za widelec oraz wygodę uchwytów z mocowaniem za ramę roweru.

COMMENTS

DISQUS: 0