Kurtka B’TWIN 500

HomeSprzęt

Kurtka B’TWIN 500

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ostatnio dość długo szukałem dla siebie kurtki, a że mam wrodzonego sknerę to szukałem też takiej, która nie wypłucze mi portfela. Wypatrzyłem na stronie Decathlonu właśnie ten model kurtki. Co prawda nie robiłem sobie wielkich nadziei, ale postanowiłem pojechać i przymierzyć.

Kurtka wcześniej kosztowała 179 pln, teraz w męskiej wersji kosztuje 149 pln (wersja damska 139). Obsługa sklepu w Bydgoszczy chyba jeszcze nie ogarnęła zmian ceny, bo na metce widniała kwota 189 pln. Nic to, i tak miałem upatrzony kolor czerwony, którego tam nie było, a że wysyłka za darmo to jakoś specjalnie mnie to nie wzruszyło.

Tak, kupiłem tę kurtkę, bo od razu wydała mi się świetna. Pierwszy kontakt z nią jest po prostu miły, a to za sprawą miękkiego meszku od wewnątrz. Kiedy przyjrzymy się wnikliwiej, rozpoznajemy że kurtka jest zrobiona z kilku paneli i to w całkiem przemyślany sposób. Przód ma za zadanie zatrzymać wiatr i zimne powietrze, tył po prostu grzeje, ale też lepiej oddycha. Dwa różne typy materiału podobnie zastosowano na rękawach. Za wyjątkiem mankietów, które są na całym obwodzie z miękkiego i elastycznego materiału, dzięki czemu można je zaciągnąć na rękawiczki – spory plus. W zależności od budowy anatomicznej, kurtka może troszkę odstawać od klatki piersiowej i można odnieść wrażenie, że zimne powietrze może wpadać za kołnierz. Ja do tego typu kurtek raczej zawsze stosuje chustę buff na szyję, więc nie mam tego problemu.

Suwak wydaje się solidny, chodzi płynnie. Na całej długości zamka mamy od spodu zakładkę, tak by nie przepuszczać zimna od suwaka. Z przodu kurtki mamy do dyspozycji jedną zapinaną kieszeń, z tyłu są dwie oraz jedna dodatkowa z boku. Tył kurtki jest lekko przedłużany, a na całym obwodzie dołu mamy silikonowy pasek zapobiegający przesuwaniu się kurtki. Dodatkowo na ramionach dorzucono panele odblaskowe, podobnie na tylnych kieszeniach. Tuż pod kieszonkami znajduje się miejsce, w którym możemy zamocować lampkę na zaczep.

Przy aktualnych temperaturach oprócz tej kurtki ubieram pod spód bieliznę z długim rękawem i jest to zestaw, który zapewnia mi teraz bardzo dobry komfort termiczny. To zdecydowanie jedna z tych pozycji w sklepie Decathlon, której warto się bliżej przyjrzeć.

Linki:

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0