Szorty Endura MT500 spray baggy II

HomeSprzęt

Szorty Endura MT500 spray baggy II

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Tekst o szortach u progu zimy to trochę dziwne, nie? Owszem, ale nie do końca. Odkąd pamiętam to szorty zimą używam tak samo jak latem.

Oczywiście nie na szosie, ale w terenie czy dojeżdżając do pracy, zakładam szorty na długie ciepłe getry i jest dodatkowa warstwa izolacji na udach, no i dodatkowa osłona przed zachlapaniem. Szczególnie, że szorty endury w większości modeli tył mają wodoodporny.

Szorty MT500 to jeden z wielu modeli krótkich luźnych spodni od Endury. Model ten charakteryzuje się dość lekkim ale wodoodpornym materiałem. Zamiast paska zastosowano tu rzepy na bokach spodni i wszyte gumy. Do tego mamy typowe dla szkockiej firmy rozwiązania jak rozpinane panele wentylacyjne na nogawkach oraz zapinane kieszenie. Wewnątrz znajdują się wpięcia do wewnętrznych spodenek w systemie clickfast (wewnętrznych spodenek nie ma w zestawie).

Nogawki są lekko przedłużane na kolanie co dobrze współgra kiedy używamy też nakolanników. Kiedy nie używamy nakolanników to można powiedzieć, że ten materiał to dodatkowa warstwa, którą zedrzemy zamiast skóry na kolanie przy ewentualnym dzwonku.

Szczegółowa charakterystyka spodni na stronie dystrybutora.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0