Przemysław Gierczak: „trasa nie będzie ani płaska ani szybka.”

HomeZapowiedzi

Przemysław Gierczak: „trasa nie będzie ani płaska ani szybka.”

Przemek Gierczak, który opiekuje się naszymi reprezentantami w Chinach przesłał krótką notatkę z pierwszego rekoneseansu trasy:

Drugi dzień pobytu w Chinach na UCI Urban Cycling World Championships spędziliśmy na zapoznaniu się z terenem, na którym będzie wytyczona trasa wyścigu XCE. Wbrew dotychczasowym komunikatom ze strony UCI, trasa nie będzie ani płaska ani szybka. Liczne podesty, podjazdy, schody, przejazd wyschniętym strumieniem, powodują że trasa jest wymagająca zarówno technicznie, jak i fizycznie. Dodatkowo smaczku dodają betonowe korzenie baobabów.

Trasa wyścigu XCE będzie gotowa dopiero w sobotę, kiedy to zostanie przeprowadzony pierwszy oficjalny trening, więc nasi zawodnicy mają czas na odpoczynek po długiej i męczącej podróży. Po oficjalnym otwarciu Mistrzostw mogliśmy obejrzeć drużynowe zmagania trialowców, w których zwyciężyła ekipa z Francji (Polacy nie startowali).

Pierwszy start reprezentanta Polski zaplanowano na piątek, którym będzie występ Karola Serwina w Trialu. Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk zmagania rozpoczną w eliminacjach w niedzielę o 13:00 czasu lokalnego.

COMMENTS

DISQUS: 0