Strava chce ulepszać komunikację rowerową

HomeCiekawostki

Strava chce ulepszać komunikację rowerową

Nigdy nie sądziłem, że dzięki aplikacji będzie można mieć realny wpływ na rozwój miejsca, w którym się żyje. Dzięki rozwiązaniu Strava Metro, można mieć realny wpływ na to gdzie będą budowane drogi dla rowerów lub zostaną wyremontowane chodniki dla biegaczy.

Stava Metro ma być narzędziem dla lokalnych zarządów dróg miejskich, urzędów miast i tym podobnych organizacji, które są odpowiedzialne za administrowanie drogami rowerowymi, chodnikami i wszelaką infrastrukturą w miastach. Takie organizacje mogą otrzymać bardzo precyzyjne dane na podstawie naszych śladów zapisanych w aplikacji. Chodzi o dużo bardziej dokładne dane niż te zaktualizowane ostatnio na heatmap – https://labs.strava.com/heatmap

Trzeba przyznać, że użytkownicy aplikacji sporządzili naprawdę potężny bank danych. Strava Global Heatmap jest aktualnie największym publicznym zbiorem danych, który zawiera:

  • Ponad miliard aktywności od 10 milionów użytkowników.
  • Łączny dystans aktywności – 27 miliardów kilometrów.
  • Aktywności pokrywają 5% powierzchni Ziemi.

Strava liczy na to, że dzięki uruchomieniu projektu Metro, aplikacja będzie miała realny wpływ na poprawę warunków uprawiania sportu w miastach. Jesteśmy ciekawi, czy któreś z polskich miast dołączy do projektu i dzięki użytkownikom aplikacji naprawdę poprawi jakość infrastruktury.

Przykłady „heatmap” dla Wielkiej Brytanii:

COMMENTS

DISQUS: 0