Ondrej Cink wraca do kolarstwa górskiego

HomeSport

Ondrej Cink wraca do kolarstwa górskiego

Rocznik 1990. W kategorii orlik, w 2012 roku zdobył tęczową koszulkę Mistrza Świata, został Mistrzem Europy, a na Igrzyskach w Londynie skończył na 14 miejscu. W elicie największym sukcesem był brązowy medal Mistrzostw Świata zdobyty w Vallnord w 2015 roku. Przez osiem lat, do 2016 roku jeździł w barwach Multivan Merida, ale w obliczy zakończenia działalności przed drużynę zdecydował się spróbować swoich sił w kolarstwie szosowym wchodząc w skład Bahrain Merida. W sezonie 2017 spełnił jedno ze swoich największych marzeń, wystartował w Tour de France. Niestety podczas 19 etapu, 300 km przed zakończeniem Wielkiego Touru musiał wycofać się z rywalizacji z powodu problemów z kolanem. Dziś zapewnia, że kolano jest już w pełni zrehabilitowane.  Mimo kontuzji dostał ofertę dwuletniego kontraktu w Bahrain Merida, której nie przyjął, bo:

Zdecydowałem się na powrót, bo po prostu tęskniłem za rowerem górskim. Kocham kolarstwo górskie. Szosa jest piękna, ale moje serce należy do cross country. Wybrałem Primaflor Mondraker Rotor ponieważ to młoda ekipa, pełna dobrze zmotywowanych zawodników gotowych do współpracy dla wspólnych celów. Ponadto jestem zachwycony fullem od Mondrakera. Nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów. 

Dziś w czeskim Nupaky odbyła się konferencja prasowa z jego udziałem, gdzie zaprezentowane zostały wszystkie najważniejsze informacje:

  • Ondrej Cink dołącza do Prmiaflor Mondraker Rotor Ajram Capital Team, w barwach której jeżdżą m.in. Carlos Coloma, Andres Sota, Daniel McConnell oraz Rebecca Henderson
  • Do sponsorów ekipy dołącza Mitas Tires
  • Cel krótkoterminowy – odbudowanie punktów UCI, dlatego też pierwsza część sezonu, przed marcowym Pucharem Świata będzie intensywna: Costa Blanca, Andalusia Bike Race oraz Cape Epic z Danielem McConnell’em.
  • Cele długoterminowe – tytuł Mistrza Świata w elicie oraz triumf w klasyfikacji Pucharu Świata w latach 2019 oraz 2020

Żródła: 1, 2

COMMENTS

DISQUS: 0