Wielki Finał Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Wierchomli

HomeINFORMACJE PRASOWE

Wielki Finał Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Wierchomli

Dzięki malowniczej, górskiej miejscowości, urozmaiconej trasie, zarówno technicznie jak i widokowo oraz dzięki wieczornej imprezie kończącej tegoroczny cykl, edycja ta była jedną z najbardziej wyczekiwanych w sezonie. Tym razem jednak organizatorzy nie pozwolili zapomnieć o sobie tak szybko i dzięki dużym przewyższeniom (2650m na dystansie Giga), zawodnicy prędko nie zapomną tego mocnego zakończenia! Pogoda na Wielkim Finale dopisała idealnie i pomimo chłodu z samego rana, zawodników szybko rozgrzało słońce, które towarzyszyło im cały dzień. Łącznie na starcie pojawiło się 499 rowerzystów, w tym 49 kobiet, którym należą się wielkie brawa za wolę walki.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (28 km), Mega (48 km) i Giga (67 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierbiak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 31min. Zaledwie minutę po nim metę przekroczyli Adrian Kwiecień (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) oraz Rafał Gołąbek (MTB MOSiR Dukla). Wśród kobiet zwyciężyła Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) wyprzedzając rywalki aż o 7min i kończąc wyścig z czasem 2h 3min. Jako druga metę przekroczyła Olga Sołtys (THULE – JMP) z czasem 2h 11min. Trzecia na podium stanęła Barbara Wierzgacz (Lacho Team) z czasem 2h 14 min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz) wyprzedzając rywali o 6min i kończąc wyścig z czasem 2h 36min. Drugi na mecie pojawił się Kamil Pomarański (CYCLO TRENER TEAM) z czasem 2h 42min, natomiast trzeci na podium stanął Sławomir Dziwisz z czasem 2h 46min. Wśród kobiet zwyciężyła agdalena Golonka (KSPO brakeparts.pl), wyprzedzając rywalki aż o 39min i kończąc wyścig z czasem 3h 22min. Po niej na metę wjechały Katarzyna Galewicz z czasem 4h 1min oraz Dagmara Ochot z czasem 4h 2min.

Na dystansie Giga zwyciężył Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) wyprzedzając rywali o 6min i kończąc wyścig z czasem 3h 35min. Drugi na mecie pojawił się Mateusz Rejch (SST Lubcza) z czasem 3h 41 min. Trzeci na podium stanął Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team) z czasem 3h 43min. Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których osiągnęły bardzo dobre wyniki.

W Wierchomli odbyła się również klasyfikacja Pracowników Oświaty, gdzie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Łukasz Grzesik (www.printsmarket.pl), a wśród kobiet Daniela Węglińska (Roztocze Cycling Team) oraz klasyfikacja Członków ZNP, gdzie wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Przetacznik (Grupetto-Cyklopedia Gorlice), natomiast wśród kobiet była to ponownie Daniela Węglińska (Roztocze Cycling Team).

Organizatorzy postarali się, aby zakończenie sezonu 2017 na długo pozostało w pamięci zawodników. I faktycznie, świetnie przygotowane trasy, tętniące życiem miasteczko zawodów, typowo kolarski posiłek regeneracyjny oraz wieczorna dekoracja Klasyfikacja Generalnej oraz impreza w hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort sprawiły, że zawodnicy już z niecierpliwością wyczekują przyszłorocznego kalendarza.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miasteczku zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu wykazując hart ducha i wolę walki. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz dyplom.

Jak już zostało wyżej wspomniane, była to ostatnia edycja Kellys Cyklokarpaty 2017. Teraz przyszedł czas na odpoczynek i regenerację oraz szykowanie formy na przyszły sezon. Już wkrótce pojawi się kalendarz wyścigów na 2018 rok.

COMMENTS

DISQUS: 0