Stężyca – nowa trasa w cyklu Garmin MTB Series

Stężyca – nowa trasa w cyklu Garmin MTB Series

Michał Bogdziewicz i Aleksandra Zabrocka zwycięzcami jesiennej edycji Garmin MTB Series 2018
Rzeszutek i Łysek triumfują na Garmin MTB Series w Gdańsku [PR]
Repiński i Łysek wygrywają w Rumi. Cykl Garmin MTB Series dla Banacha i Łysek.
Najpopularniejsze nie tylko kolarskie GPS’y
Garmin MTB Series Reda dla Bartosza Banacha i Katarzyny Łysek

Stężyca znalazła się na mapie tegorocznego cyklu Garmin MTB Series głównie ze względu na wyjątkowość tego miejsca. To urokliwa miejscowość na Kaszubach, położona w centrum Pojezierza Kaszubskiego, wciśnięta w wąski przesmyk pomiędzy Jeziorem Raduńskim Górnym, a Jeziorem Stężyckim.

Tereny okalające Stężycę, po których prowadzić będzie trasa drugiego etapu cyklu to idealne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Trasa Garmin MTB Series Stężyca 2017 to przede wszystkim duża ilość wzgórz i morenowych pagórków, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniają niezapomniane widoki. Została wytyczona tak, żeby każdy mógł ją pokonać, a na amatorów kolarstwa czekają dwa dystanse: MINI – ok. 28 km oraz MAXI – ok. 56 km.

Trasa wyścigu rozpocznie się asfaltową drogą przy Amfiteatrze w Stężycy, która po kilku kilometrach przeistoczy się w leśną, malowniczą wąską ścieżkę. Kolaże pojadą wzdłuż Jeziora Patulskiego, przed którym będzie na nich czekać techniczny zjazd. W Pierszczewie i Pierszczewku zawodnicy będą mieli do pokonania trudne podjazdy. Następnie zawodnicy pokonają skraj leśnego Rezerwatu Przyrody Ostrzycki Las, który z trzech stron okala Jezioro Ostrzyckie. Zbliżając się do końca pętli wyścigu przejadą przez miejscowości Nowe Czaple i Stare Czaple.

Trasa Garmin MTB Series 2017 w Stężycy będzie mniej wymagająca niż pozostałe w cyklu, dlatego idealnie nadaje się np. na debiut w zawodach MTB.

Na zawody Garmin MTB Series 2017 można się zapisać wypełniając formularz na oficjalnej stronie zawodów: www.mtbseries.pl. Więcej informacji znajduje się na profilu zawodów na FB: www.facebook.com/mtbseries/

COMMENTS

DISQUS: 0