Wyniki – 23-24 września 2017

Wyniki – 23-24 września 2017

Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric) – Bike Cross Maraton – Binduga
[PR] Maraton w Dolsku otworzył sezon MTB w Wielkopolsce
Wyniki – 19-20 sierpnia 2017

Wiadomo, w ten weekend większość z nas śledziła Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym… no i wiele się rok do roku nie zmieniło ;) Peter Sagan nadal w tęczy. Równolegle rozkręca się powoli Puchar Świata w kolarstwie przełajowym – za nami dwie edycje za oceanem, a teraz przerwa do końca października prawie – oczywiście tylko od wyścigów w formule PŚ, gdzie kraty rozdawał Mathieu van der Poel.

Co ciekawe amerykanie przyjęli bardzo ciekawą formę zbudowania kalendarza, bo w zasadzie w ciągu dwóch tygodni większość zawodników zaliczyła aż siedem startów – najpierw trzydniowy Jingle Cross w Iowa, a tydzień później CrossVegas, potem Trek CXC Cup, a na koniec PŚ w Waterloo.

W kolarstwie górskim ostatnie rozstrzygnięcia – Jolanda Neff (Kross Racing Team) prosto z Kielc poleciała do Lugano, gdzie po ostatnich intensywnych dniach udało jej się wywalczyć drugie miejsce.

Z kolei Wojtek Halejak po kontuzji wrócił w formie i wygrał Bike Maraton w Kielcach, wśród kobiet triumfowała Katarzyna Solus Miśkowicz. A tytuł najtrudniejszego maratonu nie tylko weekendu otrzymują … Kellys Cyklokarpaty w Szczawnicy.


ŚWIAT


Puchar Świata CX - Waterloo, USA

  1. Mathieu van der Poel – Beobank-Corendon
  2. Corne van Kessel – Telenet Fidea Lions
  3. Daan Soete – Telenet Fidea Lions

  1. Sanne Cant – Beobank Corendon
  2. Kaitlin Keough – Cannondale
  3. Ellen Noble – Aspire Racing

Trek CXC Cup - Waterloo, USA

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Toon Aerts – Telenet Fidea Lions
  3. Vincent Baestaens – Belgia

  1. Katherine Compton – USA
  2. Loes Sels – Belgia
  3. Christel Gerrier Bruneau – Kanada

Clif Bar Cross Vegas - Las Vegas, USA

  1. Laurens Sweeck – Era Circus
  2. Diether Sweeck – Era Circus
  3. Jeremy Powers – Aspire Racing

  1. Katherina Nash – Clif Bar
  2. Catherine Pendrel – Clif Bar
  3. Ellen Noble – Aspire Racing

Radcross - Ilnau, Szwajcaria

  1. David van der Poel – Beobank Corendon
  2. Marcel Wildhaber – Szwajcaria
  3. Simon Zahner – Szwajcaria

  1. Marlene – Morel Petitgirard – Francja
  2. Jasmin Egger Achermann – Szwajcaria
  3. Rebecca Garioboldi – Włochy

Swiss Bike Cup - Lugano, Szwajcaria

  1. Titouan Carod – BMC Mountainbike Racing
  2. Gerhard Kerschbaumer – Torpado Gabogas
  3. Lukas Flueckiger – BMC Mountainbike Racing

  1. Alessandra Keller – Radon Factory XC Team
  2. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  3. Irina Kalentieva – Moebel Maerki MTB Pro Team


POLSKA


Bike Maraton - Kielce

Giga


  1. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Karol Różek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Katarzyna Solus-Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Karolina Sowa – 72d Windsport Powered By Oshee
  3. Barbara Borowiecka – Klub Osób Niewidomych Omega

Mega


  1. Lauris Purnins – Mysport.lv
  2. Marcin Kawalec – Immotion Specialized Skoda Gall-icm Team
  3. Paweł Garczyk – Oś Racing Team

  1. Alina Serafin – Thp Team
  2. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  3. Klaudia Cihacka – Baran Cycling Team

Kellys Cyklokarpaty - Szczawnica

Giga


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Jakub Gryzło – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów

Mega


  1. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz
  2. Tomasz Czechowski – Niezrzeszony
  3. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  2. Magdalena Golonka – KSPO brakeparts.pl
  3. Dagmara Ochot – Niezrzeszona

Michałki - Wieleń

Giga


  1. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Bartosz Kołodziejczk – Euro Bike Kaczmarek Eletric Team
  3. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes

  1. Katarzyna Hendrzyk- Majewska – Real 64-sto
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Daria Kasztardyna – Cellfast Mtb Team/Rowerplus.pl

Mega


  1. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Michał Nawrocki – Colex Racing Team

  1. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Dorota Zozulińska – Ziółkiewicz – Medbike Gabinety Lekarskie
  3. Marta Pertek – Volskswagen Samochody Użytkowe

MTB Gdynia Maraton - Gdynia

  1. Bartosz Banach – Torus Apteka Gemini Gdańsk
  2. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Aleksandra Zabrocka – Baszta Bytów
  2. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  3. Ania Świrkowicz – Team.ase.com.pl

VII Maraton MTB Jastrzębi Łaskich - Łask

odwołany

Bike Cross Maraton - Suchy Las

  1. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers TP Link
  2. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP Link
  3. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP Link

  1. Marta Gogolewska – MERX Team Wągrowiec
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP Link

VIII MTB Tour Lębork - Pazur Lęborskiego Lwa - Lębork

  1. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  2. Piotr Rzeszutek – Lew Lębork
  3. Wiktor Stankiewicz – Gdańsk

Garmin MTB Series - Wejherowo

  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Bartosz Banach – Torus Apteka Gemini Gdańsk
  4. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  5. Przemysław Ebertowski – King Oscar Gniewino

  1. Rita Malinkiewicz – CST MTB Team
  2. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  3. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia

Legia MTB Maraton - Rembertów

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Kamil Mrowiec – Go Sport AK Sped
  3. Michał Suchecki – Rowerowy Squad Bike Team

Leszczyńska Liga Rowerowa / Maraton 100% Pasji - Góra

  1. Marcin Sapa – Real 64sto
  2. Grzegorz Grabarek – KS 64sto Leszno
  3. Michał Stachowski – Real 64sto

  1. Renata Głód – Strefasportu.pl MW Invest

Kurpie MTB - czas MTB - Serafin

  1. Patryk Białek – WGR Team
  2. Piotr Duda – Zaraszów Kolonia
  3. Wiesław Grala – Augustowianka

  1. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  2. Maria Kamińska – KK24H
  3. Dorota Korzep-Czekalska – Biegam bo lubię Ostrołęka

Erowery Rock Rędziny - Rudniki k/Częstochowy

  1. Maciej Stępień – Victoria Helman Sport
  2. Marcin Bartolewski – Scout Częstochowa
  3. Michał Bareła – Jura Bike Częstochowa

  1. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  2. Anita Kisiel – erowery.pl

Puchar Mazowsza MTB XC - Warszawa

Elita


  1. Maciej Jeziorski – Romet Factory Team
  2. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  3. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski

  1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Junior


  1. Julian Szeremeta – Warszawski Klub Kolarski
  2. Dominik Kucharek – UKK Huragan Wołomin
  3. Damian Nowakowski – LKK LUKS Sławno

Juniorka


  1. Maria Szczurek – Warszawski Klub Kolarski
  2. Marta Koc – Warszawski Klub Kolarski
  3. Wornika Zagórska – Warszawski Klub Kolarski

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing
  2. Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  3. Krzysztof Latoszek

Masters II


  1. Daniel Pepla -Trezado BikeTires.pl
  2. Michał Dobrzyński – Atlas Sport Ożarów Mazowiecki
  3. Zdzisław Trybuła – Trezado BikeTires.pl

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Piotr Dziedzic – Raz na Wozie Brzeziny MTB Team

Sandstone MTB Race - Sławno

tbc

Małopolska Liga Kolarska - Myślenice

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  2. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike (U23)
  3. Jakub Solarz – UKS Grupa Kolarska Four Bike (U23)

  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Karolina Kukuła – Niestowarzyszony
  3. Estera Siarka – UKS Raba Wyżna Podsarnie

Junior


  1. Stanisław Nowak – Superior Zator
  2. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Albert Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike

Juniorka


  1. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała

Masters I


  1. Adrian Rzeszutko – Niestowarzyszony
  2. Krzysztof Gajda – Jedlicze Team
  3. Tomasz Sikora – TKKF Ukleja Myślenice

Masters II


  1. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Wojciech Andryszczak – Zetra Tape

Masters III


  1. Piotr Ordzowiały – UKS Zawojak
  2. Józef Rabski – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0