Cyklokarpaty – Ulewna Szczawnica dla najbardziej wytrwałych

HomeINFORMACJE PRASOWE

Cyklokarpaty – Ulewna Szczawnica dla najbardziej wytrwałych

W ubiegłą sobotę, w Szczawnicy, miał miejsce przedostatni już maraton rowerowy Kellys Cyklokarpaty w sezonie 201. Dzięki malowniczej, uzdrowiskowej miejscowości i świetnej trasie, zarówno technicznie jak i widokowo, edycja ta była jedną z bardziej wyczekiwanych w sezonie. Tym razem jednak zawodnicy nie mieli łatwo, ponieważ pogoda była łaskawa i deszcz lał przez cały wyścig, co utrudniło przejazd nawet najbardziej zagorzałych zawodników. Wspomniane wyżej ciężkie warunki pogodowe nie odstraszyły najwytrwalszych, którym należą się wielkie brawa za hart ducha i wolę walki. Na starcie pojawiło się 245 osób, w tym 18 kobiet, którzy wzorowo poradzili sobie z błotem na trasie.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (24 km), Mega (51 km) i Giga (66 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jan Miłek (SST Lubcza) z czasem 1h 34min. Zaledwie minutę po nim metę przekroczyli Kamil Cygan (www.KamilCygan.pl | JSC Jasło) oraz Michał Rozmund (Alpaca Team). Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Głowacka (ROWEROMANIA Sanok), wyprzedzając rywalki aż o 6min i kończąc wyścig z czasem 2h 10min. Zaraz po niej na podium stanęły Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 2h 16min oraz Natalia Kmak (Truck Partner Zettransport Nowy Sącz) z czasem 2h 17min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz) wyprzedzając rywali aż o 13min i kończąc wyścig z czasem 3h 15min. Drugi na mecie pojawił się Kamil Pomarański (CYCLO TRENER TEAM) a sekundy za nim Krystian Nawój (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 3h 28min. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Galewicz wyprzedzając rywalki aż o 10min i kończąc wyścig z czasem 4h 26min. Po niej na metę wjechały Magdalena Golonka (KSPO brakeparts.pl) z czasem 4h 37min oraz Dagmara Ochot z czasem 5h 22min.

Na dystansie Giga zwyciężył Mateusz Rejch (SST Lubcza), wyprzedzając rywali o 8 min i kończąc wyścig z czasem 4h 27 min. Drugi metę przekroczył Jakub Gryzło (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów) z czasem 4h 35min. Trzeci pojawił się Tomasz Leśniak (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów), z czasem 4h 44min. Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których pomimo ciężkich warunków pogodowych osiągnęły bardzo dobry czas.

Organizatorzy postarali się, aby deszcz i błoto nie popsuły całej imprezy oraz odpowiednio zadbali o bezpieczeństwo uczestników na trasie. I faktycznie, miasteczko zawodów tętniło życiem, a nieustraszeni zawodnicy byli uśmiechnięci nawet przekraczając metę w błocie po czubek głowy. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był typowym kolarskim posiłkiem w postaci makaronu.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miasteczku zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki, nie bojąc się złych warunków pogodowych i deszczu lejącego się z nieba. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, dyplom oraz błotniki ufundowane przez firmę Simpla Factory.

Już 30 września Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na Wielki Finał, który odbędzie się w Wierchomli Małej. Na wszystkich uczestników najpierw czekać będzie wyścig, a następnie wieczorna impreza wraz z wręczaniem nagród oraz wieloma niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów. Wszystko to odbędzie się w hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/wierchomla/ .

COMMENTS

DISQUS: 0