Podkarpacka Liga Rowerowa – podsumowanie sezonu 2017

HomeRelacje

Podkarpacka Liga Rowerowa – podsumowanie sezonu 2017

Kolarze górscy w sobotę (16.09.2017) startem w Parku Dukielskim zakończyli rywalizację w Podkarpackiej Lidze Rowerowej. Na 2,5 km krętej trasie zawodnicy ścigali się w różnych kategoriach wiekowych.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci. Rocznik 1-6 lat miał do pokonania odcinek o długości 400 m, starsze jechały wokół pierwszego oraz drugiego stawu. Po nich na starcie ustawiały się roczniki młodzików, juniorów, seniorów, mastersów oraz weteranów. Oni już mieli do pokonania całą pętlę oraz ilość okrążeń dopasowaną do kategorii wiekowych.

Początek pętli charakteryzowały interwałowe, sztywne podjazdy oraz krótkie zjazdy. Pogoda na początku rywalizacji nie rozpieszczała, mocne opady deszczu później ustały, ale pozostawił na trasie wilgotne podłoże. Duża liczba zawodników podjazdy robiła z „buta”, niektórzy schodzili też na zjazdach. Na zrobionej przez organizatorów małej skoczni zawodnicy wybijali się na dobre kilka metrów. Na niej doszło też niestety do jednego upadku, ale na szczęście obyło się bez kontuzji i zawodniczka kontynuowała wyścig. Po takim upadku jednak zostaje bodziec zachowawczy i zawodniczka ta pokonywała skocznie, schodząc z roweru.

Po zakończonych wyścigach wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami przenieśli się na obiekt MOSiRu Dukla gdzie odbyła się dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną cyklu. Dzięki rodzicom zawodników sekcji MTB MOSiR Dukla można było spróbować domowych wypieków.

Następna edycja Podkarpackiej Ligi Rowerowej odbędzie się za rok, być może cykl rozrośnie się do nowych lokalizacji. Zapraszamy i dziękujemy wszystkim za starty w naszej imprezie.

Podziękowania dla: Rodziny Tarnowskich, Huta Delta Iwonicz – Dawid Marek, Maciej Kostyra, Jan Goleń, Duro-Speed, Ziko, Muzeum Bóbrka, Strażakom, GOPR, Zawodnikom MTB MOSiR Dukla oraz rodzicom zawodników sekcji.

Wyniki klasyfikacji generalnej po 5 rundach zobacz TUTAJ, a zdjęcia zobacz:  TUTAJ  TUTAJ

COMMENTS

DISQUS: 0