Jolanda Neff i Maja Włoszczowska spotkają się z fanami podczas Kielce Bike Expo 2017

HomeINFORMACJE PRASOWE

Jolanda Neff i Maja Włoszczowska spotkają się z fanami podczas Kielce Bike Expo 2017

Tegoroczna edycja Kielce Bike–Expo będzie już ósmą odsłoną tego wydarzenia. Na targach swoje premierowe produkty zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy z Polski oraz takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Finlandia, Czechy, Włochy, Tajwan czy Chiny. Sprzęt i wszelkie akcesoria zajmą wszystkie siedem hal kieleckiego ośrodka wystawienniczego przy ul. Zakładowej 1. Po prostu trzydniowa uczta.

Podróżnicze opowieści i autografy mistrzów

W ramach tegorocznej edycji zaplanowano mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest spotkanie pt. „Ekstremalne wyprawy rowerowe”, a uczestniczyć w nim będą śmiałkowie, którzy przejechali na rowerze tysiące kilometrów w różnych zakątkach świata. Spośród nich warto wymienić Dorotę Chojnowską, Kubę Witka i Valeriana Romanovskiego. W programie wydarzenia nie zabrakło również konferencji triathlonowej Kielce Bike–Expo 2017, w której udział weźmie znany aktor Kuba Wesołowski. Zaplanowano też widowiskowy pokaz rowerowej mody. Duże zainteresowanie wzbudzi na pewno specjalnie przygotowana strefa testowa, w której każdy będzie mógł sprawdzić rowery i inny sprzęt, pokazywany na targach.

Spotkanie z Kross Racing Team

A co z fanami sportowej rywalizacji na dwóch kółkach? Z ich punktu widzenia niewybaczalnym grzechem byłoby opuścić kielecką imprezę, gdyż to niepowtarzalna okazja do poznania gwiazd świata kolarstwa górskiego. Wszystko za sprawą Kross Racing Team, który od czwartku do soboty będzie można spotkać w pełnym składzie. Autografy rozdawać będą więc ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, która dopiero co w fenomenalnym stylu zdobyła tytuł mistrzyni świata na zawodach w australijskim Cairns, a także Bartłomiej Wawak i Fabian Giger. To jednak nie koniec atrakcji, przygotowanych na stoisku największego polskiego producenta rowerów Kross.

– Zaprezentujemy nowości z kolekcji 2018, w której wprowadziliśmy odważne i ambitne projekty. Są to między innymi cztery nowe modele rowerów elektrycznych, w tym Soil, Level i Lea. Mamy też zupełnie nowe rowery do triathlonu. Mocno odświeżyliśmy całą kolekcję, wprowadzając istotne zmiany w niemal wszystkich modelach – ujawnia Paweł Buczko z firmy Kross. – Goście dowiedzą się także wszystkiego o specjalnej nowej gamie topowych rowerów Team Edition, w skład której wchodzą modele szosowe, XC, enduro, dziecięce i triathlonowe. Wszystkie z charakterystycznym biało-czerwonym malowaniem ramy – podkreśla. W dodatku będzie można przetestować ebike’i z serii Trans.

Szansa na zahartowanie kondycji

Ostatni dzień targów upłynie pod znakiem wyścigowych emocji. W programie znalazł się bowiem Maraton MTB, przygotowywany przez Grabek Promotion – organizatora największego w Polsce cyklu maratonów MTB – Bikemaraton, słynnej etapówki Bike Adventure, jak i najpopularniejszego uphillu w Polsce – Kross Uphill Race Śnieżka. Po raz pierwszy odbędzie się też bieg Kielce Bike – Expo Run, którego organizatorami są Targi Kielce i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA. Na uczestników czeka 10-kilometrowa trasa asfaltowo-terenowa, a na mecie z profesjonalnym pomiarem czasu pamiątkowy medal.

COMMENTS

DISQUS: 0