Dariusz Batek: „To była prawdziwa wojna o tytuł”

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dariusz Batek: „To była prawdziwa wojna o tytuł”

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W sobotę w Wałbrzychu w ramach wyścigu Bike Maraton odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Dla kolarzy CST, a zwłaszcza dla Darka Batka, była to impreza docelowa w obecnym sezonie. Darek już od miesiąca miał w głowie tylko ten jeden wyścig, któremu podporządkował w zasadzie wszystko. Na szczęście realizacja planu treningowego przebiegła bez większych zawirowań i z czystym sumieniem zawodnik mógł stanąć na starcie.

Advertisement

Zgodnie z oczekiwaniami przyjechali wszyscy najlepsi kolarze specjalizujący się w maratonach, z wyjątkiem kontuzjowanego Wojciecha Halejaka. Zawodnicy teamu JBG-2 poprzeczkę postawili bardzo wysoko, ale od samego początku wyścigu Darek czuł się bardzo dobrze.
– To była prawdziwa „wojna” o tytuł. Oczywiście wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play i zdrowej rywalizacji – relacjonuje Darek. – Trasa była bardzo ciężka, jedna z trudniejszych, jakie miałem okazję jechać w tym sezonie. Było mnóstwo walki, ataków, ale z każdą kolejną minutą czułem, że moje szanse rosną – dodaje. – Zaatakowałem w odpowiednim momencie i z czasem powiększałem swoją przewagę. Na metę udało mi się dojechać ponad dwie minuty przed rywalami. Jestem ogromnie szczęśliwy i czuję wielką satysfakcję. To już mój trzeci tytuł w maratonie – kończy lider CST MTB Teamu.

Przed wyścigiem Darek odważnie deklarował, że jego planem minimum jest zwycięstwo. Jak się okazało, zawodnik nie rzucał słów na wiatr i, jak zapowiedział, tak zrobił. Tym samym CST Riders mają kolejnego Mistrza Polski 2017, a sam Darek może zaliczyć sezon do jak najbardziej udanych!

Warto dodać, że dzień po wyścigu w Wałbrzychu, nowo kreowany Mistrz Polski wystartował w biało-czerwonej koszulce w maratonie Bike Atelier w Żarkach, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń i zdecydowanie zwyciężając na dystansie PRO.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0