Królowa dała popalić!

HomeINFORMACJE PRASOWE

Królowa dała popalić!

Niestety – fatalne warunki pogodowe uniemożliwiły nam wjechanie na szczyt Śnieżki. Przez bardzo mocny wiatr, niską temperaturę i ciągłe opady meta została przeniesiona na Dom Śląski. Na krótszej trasie walczyli jednak dzielni herosi!

Rowerem na Śnieżkę to drugi wyścig w ramach cyklu Korona Karkonoszy. Po czerwcowym zdobyciu Szrenicy, tym razem na kolarskich śmiałków czekało wyzwanie wjechania na najwyższy szczyt Karkonoszy. Niestety – 1 września przyszło załamanie pogody i kilkunastostopniowa obniżka temperatur. Na szczycie (gdzie spędziliśmy około godzinę debatując nad ewentualnym skróceniem trasy) wiatr osiągał zawrotne prędkości, mgła pozwalała jedynie na kilkanaście metrów widoczności, deszcz moczył w kilka sekund, a schronisko… odmówiło otwarcia drzwi. W takich warunkach, by zapewnić bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy o przeniesieniu linii mety pod Dom Śląski.

Mimo tego nie było łatwo – ostatecznie trasa wyniosła około 12.5km z przewyższeniem 800m. W takich warunkach pogodowych na start zdecydowało się 300 osób i aż 285 przekroczyło linię finiszu! Wszystkim walecznym należą się wielkie brawa! Nie da się też ukryć, że po takiej przygodzie chęć na rewanż i ostateczne wjechanie na sam szczyt będzie jeszcze większa…

W kategorii OPEN zwyciężył Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Helman Sport), który dojechał na „kreskę” w 43 minuty i 53 sekundy pokonując drugiego Marcina Mokiejewskiego (Serwis Mowisport) o niewiele ponad 3 minuty. Na podium wskoczył jeszcze Mikołaj Jurkowlaniec (Immotion Specialized Skoda Gall – Icm Team) – 48:05. Wśród pań triumfowała Aneta Imielska (MTB Votum Team Wrocław), której zaledwie 15 sekund zabrakło, by zmieścić się w godzinie. Rywalki nie miały jednak szans – Iwona Rychlewska (Zdrojowa Hotels Kołobrzeg) straciła 3 minuty i 40 sekund, a Magdalena Gołębiewska (Azart Peleton Chełm) prawie 10 minut.

Pełne wyniki Rowerem na Śnieżkę – tutaj

Galeria prawie 2 tysięcy zdjęć – tutaj (wystarczy wpisać swój numer startowy, by odnaleźć się w galerii!)

Nie zapominajmy też, że do rozegrania pozostała ostatnia część Korony Karkonoszy – Rowerem przez Karkonosze! 17 września poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnych cyklu oraz osobę, która wylosuje rower MTB.

Zapisy na Rowerem przez Karkonosze – tutaj

Trasa Rowerem przez Karkonosze – tutaj

Aktualna sytuacja jest następująca:

OPEN TOP10:

 1. Marcin Mokiejewski (Serwis Mowisport) 1:54:20
 2. Pavel Bezdek (Redpoint Eleven Team) 2:05:44
 3. Patryk Świerblewski (Erka Team MTB) 2:12:38
 4. Krzysztof Peryt (Nikośbike) 2:12:58
 5. Radosław Markiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) 2:25:15
 6. Wojciech Plywacz 2:25:23
 7. Łukasz Namysł (Nikośbike) 2:28:12
 8. Dariusz Pielech 2:29:33
 9. Sławomir Hatlaś (Po.po.lu.po) 2:31:53
 10. Iwona Rychlewska (Zdrojowa Hotels Wrocław) 2:32:53

TOP kobiet:

 1. Iwona Rychlewska (Zdrojowa Hotels Wrocław) 2:32:53

COMMENTS

DISQUS: 0