Cały ich świat kręci się wokół rowerów. Zawodnicy Kross Staff Team nie odpuszczają

HomeINFORMACJE PRASOWE

Cały ich świat kręci się wokół rowerów. Zawodnicy Kross Staff Team nie odpuszczają

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ekipa zapaleńców z KROSS-a rozpoczęła dzielnie przelewać poty na trasach i szlakach najpopularniejszych imprez rowerowych w Polsce już w 2006 roku, występując wtedy jako… Kross Racing Team. Dokładnie tak, nosiła wtedy nazwę obecnej międzynarodowej drużyny kolarstwa górskiego z Mają Włoszczowską na czele, która dopiero co okazała się najlepszym zespołem kobiecym w „generalce” Pucharu Świata. Dzisiejszy KRT z gwiazdami zawodowego świata MTB XC wyewoluował właśnie z dawnej kross-owej pracowniczej ekipy.

Miłość do dwóch kółek w pracy i po godzinach

Nowa forma Kross Staff Team ukształtowała się w 2016 r. W tej chwili w jego barwach ściga się 15 osób, są to konstruktorzy, inżynierowie, handlowcy i marketingowcy. KST łączy pokolenia i działy firmy. Dla wielu pracowników to właśnie miłość do rowerów jest powodem, dla którego przenoszą się do niewielkiego Przasnysza i zaczynają pracę w firmie. Ale w drużynie są też prawdziwi weterani, tacy jak Kazimierz Niewiarowski, który w serwisie i laboratorium KROSS-a przepracował już ponad 20 lat. Jego wiedza i doświadczenie kolarskie są dla teamu bezcenne.

Zawodnicy z sukcesami pokonują setki kilometrów tygodniowo w różnych sportowych dyscyplinach – XC, kolarstwie szosowym, enduro czy triathlonie. Cyklicznie pojawiają się na takich imprezach jak Lotto Poland Bike Maraton, Joy Ride Kluszkowce, Cisowianka Road Tour i na najpopularniejszych zawodach triathlonowych.

– W trakcie sezonu praktycznie nie ma weekendu, w którym nie startowalibyśmy w jakichś zawodach. Ja biorę udział w wyścigach od czasu do czasu, bo najbardziej interesują mnie wyprawy rowerowe. Ściganie się w naszej drużynie traktuję jako doskonały trening, by utrzymać formę i sprawdzić swoje siły – opowiada Anna Para, analityk rynku i jedyna przedstawiciela płci pięknej w teamie. Ostatnio dosiada modelu Vento 9.0, a w sierpniu wykręciła 3. miejsce w kat. K2 podczas Cisowianka Road Tour w Radzyminie.

Łączyć przyjemne z pożytecznym

Na podium systematycznie staje konstruktor i inicjator grupy Bartosz Grędziński, jeżdżący na topowym modelu górskim Level B+ (na identycznym Włoszczowska zdobyła srebro na igrzyskach w Rio). Jego największy sukces to zdobycie 2 miejsca w kat. M1 w wymagającym, etapowym wyścigu Beskidy MTB Trophy.

– Kross Staff Team to część szerszego planu angażowania jak najwięcej pracowników nie tylko do częstych rowerowych przygód na trasie, ale też zapoznawania ich ze sportowymi kolarskimi emocjami. Ścigam się od kilkunastu lat, a udział w drużynie traktuję jako okazję do wypróbowania swoich konstrukcji na najlepszym poligonie doświadczalnym, jakim są zawody – tłumaczy Bartosz Grędziński.

Czym pochwalić ma się także Andrzej Marek, który niedawno ukończył pełny dystans zawodów Castle Triathlon Malbork w czasie 11:21:18, zajmując 42 miejsce w kategorii Open i 10 w kat. M40.

– Cenimy sobie wsparcie firmy, dzięki któremu mamy dostęp do najlepszego sprzętu i możemy rozwijać naszą pasję. To oczywiście procentuje także w rozwoju życia zawodowego – dodaje Anna Para.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0