Flesz #mtbxcpl – 09-08-2017

HomeFlesz

Flesz #mtbxcpl – 09-08-2017

W dzisiejszym Fleszu mamy dla Was trzy nowości sprzętowe – pierwsze przecieki na temat oferty Fuji na sezon 2018, nowe rękawiczki od Bluegrass oraz wprowadzone na polski rynek chwyty Supacaz, a także jeden nius z kategorii „sport to także kibicowanie” – Puchar Świata na torze w Pruszkowie.


Fuji 2018 – nowa rama w modelach Tahoe, Nevada oraz Addy


Amerykański producent w kolekcji na 2018 przeprojektował aluminiowe ramy w rowerach górskich z serii Tahoe (29″), Nevada (27.5″ oraz 29″) oraz damskich Addy (27.5″). W przypadku Tahoe wykorzystano materiał A6-SL, zaprojektowano wewnętrzne prowadzenie przewodów, a także przystosowano ramę do technologii Boost – 148×12 z tyłu i 110×15 z przodu. W ramach dla modeli Nevada korzystano z materiału A2-SL. Większość rowerów wyposażona jest w widelec ze skokiem 100 mm wraz z blokadą. Także damska seria Addy doczekała się nowych ram. Podobnie jak w przypadku Nevady wykorzystano tu materiał A2-SL, a ze względu na kobiecą budowę ciała górna rura została skrócona oraz został obniżony przekrok. Rower został też wyposażony w elementy zaprojektowane pod kątem kobiet – m.in. wygodne siodło. Dopasowany został także kokpit – trochę węższa kierownica, krótsze gripy oraz mniejszy zasięg klamek hamulcowych.

Więcej informacji na stronie internetowej producenta.


Rękawiczki Blugrass Magnete Lite


Bluegrass to włoski producent akcesoriów kolarskich – kasków, ochraniaczy, zbroi oraz rękawiczek. Model Magnete Lite to coraz popularniejsze rękawiczki z długimi palcami. Wykonane zostały z elastycznego, ale wytrzymałego materiału. Mimo braku rzepu bardzo dobrze przylegają do nadgarstka, a ciekawostką jest wszyty magnes, który pomaga w niezdekompletowaniu pary czy też umożliwia przyczepienie ich do elementów metalowych.

Dostępne są rozmiary od M do XL, każdy w czterech różnych kolorach. Sugerowana cena to 119 złotych.

Więcej produktów marki Blugrass znajdziecie na stronie dystrybutora.


Chwyty Supacaz Siliconez


Frima Supacaz powoli wchodzi na nasz rynek, ale trzeba przyznać, że produkt mają świetny. Na ich owijkach jeździ wielu znanych zawodników z world tour np. drużyna Bora Hansgrohe, a Peter Sagan używał ich chwytów w Rio. Chwyty mają 130 mm długości i dwie wersje grubości – 30 i 32 mm. Zakładanie ich jest łatwe i szybkie. Chwyty są bardzo wygodne i występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Chwyty dostępne są w cenie 69 pln i można je znaleźć na stronie dystrybutora.


Puchar Świata na torze w Pruszkowie


Wiosną Polski Związek Kolarski podał, że w listopadzie jedna z edycji Pucharu Świata na torze odbędzie się na pruszkowskim welodromie. Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie. Właśnie ruszyła strona internetowa oraz … sprzedaż biletów. To pierwsza od wielu lat próba biletowania zawodów kolarskich w Polsce. Z trudem udaje się zapełnić trybuny, kiedy wstęp na zawody jest bezpłatny, a co dopiero za opłatą. Może jednak magia torowych sukcesów, zawodników i całego blichtru z tym związanego się sprawdzi, a w listopadzie doczekamy się gorącego dopingu kibiców. Bilety w cenie od 15 złotych za poszczególne sesje, przez 40 złotych za całodniowy bilet, po 80 złotych za VIPowskie wejściówki. Zawody odbędą się w dniach 3-5 listopada 2017. Strona internetowa oraz sprzedaż biletów: http://trackworldcup.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0